fbpx

בעיות בזוגיות

4.8/5 - (9 votes)

בעיות הן חלק מיחסים זוגיים. כל זוג ימצא את עצמו מידי פעם בקונפליקט, טעון רגשית או לא מרוצה ממצב קיים. ברוב המקרים, הקושי לפתור את הבעיות נעוץ בתקשורת לקויה, וחוסר הקשבה הדדית.

 

 

אני מאמין שלי

אם האווירה ביניכם טעונה, יש כעסים גלויים ונסתרים אך אתם זוג אוהב שמעוניין לשקם את הזוגיות שלכם – הגעתם למקום הנכון.

אני מאמינה שכימיה בינאישית בין בני הזוג לבעל מקצוע היא אחד המפתחות להצלחת התהליך בזוגי שלכם. זהו תהליך של התחייבות משותפת. לכן, שווה לנסות מספר בעלי מקצוע ולראות למי אתם מתחברים ואף מקבלים ממנו השראה.

אם אתם מוכנים ל”סדר פנימי חדש”, אם אתם מוכנים להתאמץ למען הזוגיות שלכם – אני מבטיחה להעניק לכם את כל התמיכה והכלים. ליצירת קשר לחצ/י כאן

השיטה שלי מבוססת על לימוד, אימון והטמעה של מיומנויות תקשורת זוגית. אם אתם מחפשים לעשות תהליך עצמאי באמצעות קורס לתקשורת זוגית אונלייןלחצ/י כאן

 

טיפול בזוגיות במשבר

 

קורס תקשורת זוגית אונליין

אם אתם מחפשים לנסות ולפתור את הבעיות שלכם בתקשורת זוגית, ללמוד כללים לתקשורת מקרבת ובריאה – לחצו ותעברו לקורס תקשורת זוגית אונליין שלי המאפשר שיפור מיומנויות התקשורת מכל מקום בעולם באמצעות הטלפון הנייד או המחשב השולחני.

יש הרבה כללים שיאירו את השיחות ביניכם ויהפכו אותן לעונג. אם אני צריכה לבחור אחד משמעותי אז הוא יהיה : מוסיפים בלבד. כלומר, לא מתווכחים, לא סותרים אחד את השני, רק מוסיפים על מה שבן הזוג אמר. זה אמור להוריד את ההתנגדויות ביניכם ולייצר הקשבה חדשה. תנסו את זה בבית. 

דוגמה לקצר בתקשורת

קרא עוד

אודי טוען כי אשתו מכינה אוכל שומני לילדים ובגלל זה הילדים סובלים מהשמנת יתר. הוא בא ומעיר לה פעם אחר פעם על כך שהוא לא מרוצה מהעניין. היא נעלבת כל פעם מחדש. אחרי שהיא משקיעה רבות בהכנת אוכל (ובכלל לא אוהבת לבשל). בתוך תוכה, היא מבינה מה בעלה רוצה ממנה, אך כועסת עליו שהוא לא מעריך את זה שהיא מתאמצת. הכעס מתגבר על שניהם. הוא טוען כי היא לא מקשיבה לו, ואז הוא נזכר שהיא לא מקשיבה לו “בעוד הרבה דברים”, היא טוענת שהוא “לא רגיש אליה ולא מעריך אותה”, וגם היא מוסיפה, שזה ניכר בעוד מקומות בחייהם, כאן מתחילה תקיעות בזוגיות.

בני הזוג מתלוננים כי האווירה ביניהם טעונה. יש הרבה כעסים באוויר.
הבעיה האמתית נמצאת מתחת לכעס. אבל הם לא יכולים להגיע אליה מכיוון שהכעס חוסם ותוקע אותם. כל אחד מלא בכעס שלו ולא באמת מסוגל להגיע לשורש העניין ולמצוא פתרון לבעיה. הבעיה העמוקה היא בחוסר יכולת שלהם לתקשר בצורה מכבדת ומקרבת המאפשרת פתרון המשבר בזוגי. 

מה שמתווסף בד”כ לשיחות הללו הן האשמות הדדיות. כל אחד מוציא את הנשק שלו מהכיס ומאשים את בן הזוג על זה שהיה לא בסדר אתמול, ושלשום ולפני שנה. ואח”כ גם מוסיף “בדיוק כמו אמא שלך…”, או אחים שלך, או מישהו קרוב אחר.

 

סגור

איך לפתור בעיות בזוגיות?

השלב הראשון לפתרון בעיות זוגיות הוא לצאת מעמדת ריב, האשמות הדדיות וכעסים. שלב זה יוציא אתכם מעמדת הנוחות לשינוי התנהלות. לא קל. החדשות הטובות הן, שאם החלטתם להשקיע בזוגיות שלכם ותעצימו אותה, תוכלו להינות מזוגיות מעולה יחד.

 

פתרונות לזוגיות פורה וכיפית:

קרא עוד

 • בעיות בזוגיות יתחילו להיפתר כשנוכל להפשיר את הכעס שלנו, הרוגז, הזעם, ההיעלבויות, ונסכים לשמוע ולהקשיב למה שמציק לבני הזוג שלנו באמת, ולהיות רגישים כאילו זה מפריע לנו.
 • בעיות בזוגיות יוכלו להיפתר אם נסכים לעזוב את היאחזותנו ברגשות השליליים, לטובת סיפוק הצד השני. כן, שהוא יהיה מרוצה.
 • בעיות בזוגיות יוכלו להיפתר כשנעז להסתכל על עצמנו באהבה ולבקש מה שבאמת אנו רוצים: עזרה בבית, מקלחות עם הילדים, יום חופש, חיבוקים, מילים טובות, לשמור על הילדים, פרגון ועוד.
 • בעיות בזוגיות יפתרו אם נפנה לעזרה כשאין ביכולתנו לפתור אותן בעצמנו.

 

סגור

האם יש לכם בעיות בזוגיות?

קרא עוד

 • אתם מבקרים ומעצבנים את בן הזוג
 • אתם מתעקשים לשנות את בן הזוג
 • אתם נמנעים מלהיות יחד
 • אתם מתווכחים ומתלהטים ולא מוצאים את הדרך לשיתוף פעולה
 • אתם חווים יותר אינטראקציות שליליות מחיוביות

*ככל שהסכמתם עם יותר היגדים, הבעיות עמוקות יותר. זכרו, בעיות זוגיות הן חלק טבעי בכל מערכת יחסים. ההבדל היחיד בין זוגות מצליחים לאלה שנכשלו הוא, שהמצליחים פותרים את הדברים.

 

סגור

 

כיצד נוצרות הבעיות בין בני הזוג

קרא עוד

“היה לנו טוב, פתאום התחילו הבעיות…איך זה קרה לנו?” הרבה זוגות מדווחים כי היה להם טוב עד נקודה מסוימת ופתאום הכל השתנה. כשנכנסים לעומק הדברים מתחילים לגלות שאולי הטוב, לא היה באמת כ”כ טוב, פשוט למדנו להסתיר ולהתעלם. אתן דוגמאות להמחשה:

 • אישה מזלזלת בכל מה שבן הזוג שלה קונה לה. היא אומרת לו שהוא חסר טעם.
 • הוא לא מחבק, לא אומר מילה טובה, ונכנס אחרייך למיטה. הוא בעצם אומר: אין לי עניין בקרבה. לא פיזית, לא נפשית. האם את שומעת?
 • האיש לא תורם לעבודות הבית. אולי הוא אומר לאישה: זהו תפקידך.
 • האיש מגיע הביתה מאוחר מהעבודה. היא מחכה לו לדברעל היחסים שלהם, אך ב11 בלילה כבר אין לה כוחות. האם מישהו פה נמנע מלשמוע כאב? מאחריות? מאושר?
 • כואב לה הראש כל פעם שאתה מתקרב. היא לא מתנשקת איתך.
 • הם מזמן כבר לא ישבו לשיחות בוקר. מה שפעם נהגו לעשות תדיר.
 • הבילויים שלהם נפרדים. היא עם החברות שלה, הוא עם שלו. התרוץ: אין מי שישמור על הילדים.

 

סגור

 

זוגיות במשבר

קרא עוד

הרגשת תקיעות בזוגיות

מה היא מנסה לומר? מה אתה אומר לה? האם אתם מקשיבים אחד לסימנים של השני? אולי אתם בוחרים להתעלם? ייתכן שאתם בוחרים להתעלם כי אתם לא מרוצים ממה שאתם שומעים. או מעדיפים לטשטש את המסר, כי הוא כואב.

למעשה, פעמים רבות בני זוג משתפים פעולה באומנות ההסתרה – התעלמות הזאת. זה קורה כשיש נושאים שקשה להם לדבר עליהם (בגידות, סקס, הורים, כסף, חשדות וכו’), רגשות שקשה להם להתמודד עימם (כאב, עצב, געגוע, האשמה, אכזבה, נטישה, כעס) או אינטראקציות שקשה להם לקיים אותם (דו –שיח מכבד, פעילות מינית, תקשורת מילולית חיובית, מגע, קשר עין). עם הזמן, נוצר בין בני הזוג ריחוק שמתגבר ומתגבר עם הזמן. וככל שהזמן עובר, קשה יותר להיות קשובים אחד לשני, למצוא את הטוב, להתחבר יחד.

 

סגור

 

ראו עוד: זוגיות במשבר , ייעוץ זוגיסדר פנימי חדש לזוגיות

 

רוצים לצאת מהתקיעות בזוגיות ולמצוא פתרון לבעיות בזוגיות ? צרו איתי קשר ואחזור אליכם בהקדם

סגור לתגובות.