בעיות בזוגיות

בעיות בזוגיות
4.8 (95%) 8 votes

לכל זוג יש בעיות בזוגיות והרגשה של תקיעות בזוגיות. כאלה יותר, כאלה פחות. בעיות הן חלק מהיחסים, וכל זוג יכול למצוא את עצמו בקונפליקט בין שני צרכים מנוגדים, טעון רגשית או לא מרוצה מהמצב הקיים. ברוב המקרים, קשה לפתור את הבעיות מכיוון שהתקשורת לקויה, ואין הקשבה הדדית.

 

 

אתן דוגמא: אודי, טוען כי אישתו מכינה אוכל שומני לילדים ובגלל זה הילדים סובלים מהשמנת יתר. הוא בא ומעיר לה פעם אחר פעם על כך שהוא לא מרוצה מהעניין. היא נעלבת כל פעם מחדש. אחרי שהיא משקיעה רבות בהכנת אוכל (ובכלל לא אוהבת לבשל). בתוך תוכה, היא מבינה מה בעלה רוצה ממנה, אך כועסת עליו שהוא לא מעריך את זה שהיא מתאמצת. הכעס מתגבר על שניהם. הוא טוען כי היא לא מקשיבה לו, ואז הוא נזכר שהיא לא מקשיבה לו "בעוד הרבה דברים", היא טוענת שהוא "לא רגיש אליה ולא מעריך אותה", וגם היא מוסיפה, שזה ניכר בעוד מקומות בחייהם, כאן מתחילה תקיעות בזוגיות.

 

זוגיות במשבר והפיתרון באמצעות ייעוץ זוגי

בני הזוג מתלוננים כי האווירה ביניהם טעונה. יש הרבה כעס באוויר. האם זאת הבעיה? לא. הבעיה נמצאת מתחת לכעס. אבל הם לא יכולים להגיע אליה מכיוון שהכעס חוסם ותוקע אותם. כל אחד מלא בכעס שלו ולא באמת מסוגל להגיע לשורש העניין ולמצוא פיתרון לבעיה.

מה שמתווסף בד"כ לשיחות הללו, אלו האשמות הדדיות. כל אחד מוציא את הנשק שלו מהכיס ומאשים את בן הזוג על זה שהיה לא בסדר אתמול, ושלשום ולפני שנה. ואח"כ גם מוסיף "בדיוק כמו אמא שלך…", או אחים שלך, או מישהו קרוב אחר.

טיפול בזוגיות במשבר

איך לפתור בעיות בזוגיות?

השלב הראשון לפתירת בעיות זוגיות ולהרגשה של תקיעות הוא לצאת מעמדת ריב, האשמות הדדיות וכעסים. שלב זה יוציא אתכם מעמדת הנוחות לשינוי התנהלות. לא קל. החדשות הטובות הן, שאם החלטתם להשקיע בזוגיות שלכם ותעצימו אותה, תוכלו להנות מזוגיות מעולה יחד.

בדקו את עצמכם, האם יש לכם בעיות בזוגיות?

 • אתם מבקרים ומעצבנים את בן הזוג
 • אתם מתעקשים לשנות את בן הזוג
 • אתם נמנעים מלהיות יחד
 • אתם מתווכחים ומתלהטים ולא מוצאים את הדרך לשיתוף פעולה
 • אתם חווים יותר אינטראקציות שליליות מחיוביות

*ככל שהסכמתם עם יותר היגדים, הבעיות עמוקות יותר. זכרו, בעיות זוגיות הן חלק טבעי בכל מערכת יחסים. ההבדל היחיד בין זוגות מצליחים לאלה שנכשלו הוא, שהמצליחים פותרים את הדברים.

כיצד נוצרות הבעיות בין בני הזוג

"היה לנו טוב, פתאום התחילו הבעיות…איך זה קרה לנו?" הרבה זוגות מדווחים כי היה להם טוב עד נקודה מסוימת ופתאום הכל השתנה. כשנכנסים לעומק הדברים מתחילים לגלות שאולי הטוב, לא היה באמת כ"כ טוב, פשוט למדנו להסתיר ולהתעלם. אתן דוגמאות להמחשה:

 • אישה מזלזלת בכל מה שבן הזוג שלה קונה לה. היא אומרת לו שהוא חסר טעם.
 • הוא לא מחבק, לא אומר מילה טובה, ונכנס אחרייך למיטה. הוא בעצם אומר: אין לי עניין בקרבה. לא פיזית, לא נפשית. האם את שומעת?
 • האיש לא תורם לעבודות הבית. אולי הוא אומר לאישה: זהו תפקידך.
 • האיש מגיע הביתה מאוחר מהעבודה. היא מחכה לו לדברעל היחסים שלהם, אך ב11 בלילה כבר אין לה כוחות. האם מישהו פה נמנע מלשמוע כאב? מאחריות? מאושר?
 • כואב לה הראש כל פעם שאתה מתקרב. היא לא מתנשקת איתך.
 • הם מזמן כבר לא ישבו לשיחות בוקר. מה שפעם נהגו לעשות תדיר.
 • הבילויים שלהם נפרדים. היא עם החברות שלה, הוא עם שלו. התרוץ: אין מי שישמור על הילדים.

הרגשת תקיעות בזוגיות

תקיעות בזוגיות

מה היא מנסה לומר? מה אתה אומר לה? האם אתם מקשיבים אחד לסימנים של השני? אולי אתם בוחרים להתעלם? ייתכן שאתם בוחרים להתעלם כי אתם לא מרוצים ממה שאתם שומעים. או מעדיפים לטשטש את המסר, כי הוא כואב.

למעשה, פעמים רבות בני זוג משתפים פעולה באומנות ההסתרה- התעלמות הזאת. זה קורה כשיש נושאים שקשה להם לדבר עליהם (סקס, הורים, בוסים, כסף, חשדות וכו'), רגשות שקשה להם להתמודד עימם (כאב, עצב, געגוע, האשמה, אכזבה, נטישה, כעס) או אינטראקציות שקשה להם לקיים אותם (דו –שיח מכבד, פעילות מינית, תקשורת מילולית חיובית, מגע, קשר עין). עם הזמן, נוצר בין בני הזוג ריחוק שמתגבר ומתגבר עם הזמן. וככל שהזמן עובר, קשה יותר להיות קשובים אחד לשני, למצוא את הטוב, להתחבר יחד.

מבעיות בזוגיות לפתרונות לזוגיות פורה וכיפית:

 • בעיות בזוגיות יתחילו להיפתר כשנוכל להפשיר את הכעס שלנו, הרוגז, הזעם, ההעלבויות, ונסכים לשמוע ולהקשיב למה שמציק לבני הזוג שלנו באמת, ולהיות רגישים כאילו זה מפריע לנו.
 • בעיות בזוגיות יוכלו להיפתר אם נסכים לעזוב את האחזותינו ברגשות השליליים, לטובת סיפוק הצד השני. כן, שהוא יהיה מרוצה.
 • בעיות בזוגיות יוכלו להיפתר כשנעז להתסכל על עצמנו באהבה ולבקש מה שבאמת אנו רוצים: עזרה בבית, מקלחות עם הילדים, יום חופש, חיבוקים, מילים טובות, לשמור על הילדים, פרגון ועוד.
 • בעיות בזוגיות יפתרו אם נפנה לעזרה כשאין ביכולתינו לפתור אותן בעצמנו. מגיע לנו.

ראו עוד: זוגיות במשברייעוץ זוגיסדר פנימי חדש לזוגיות

 

רוצים לצאת מהתקיעות בזוגיות ולמצוא פתרון לבעיות בזוגיות ? צרו איתי קשר ואחזור אליכם בהקדם

סגור לתגובות.