fbpx

ייעוץ זוגי

כל זוגיות חווה משברים בדרך. המטרה להפוך משברים לנקודות מפנה מאחדות. שיקום זוגיות במשבר זה לא זבנג וגמרנו, אבל כשמתמידים בשינוי התהליך רץ. ייעוץ זוגי איתי יאפשר לכם להתיישר, לתקשר מלב אל לב ולמצוא פתרונות יחד. ניתן לעבור תהליך זוגי בשיחות וידאו מכל מקום בעולם.

קצת על ייעוץ זוגי

הייעוץ הזוגי הוא תהליך בו זוגות, נשואים או במערכת יחסים אחרת, מחפשים עזרה מקצועית כדי לשפר את התקשורת, לפתור קונפליקטים, ולחזק את הקשר שלהם. המטרה היא לעזור להם להבין טוב יותר את הבעיות שמטרידות אותם. לעבוד יחד כדי למצוא דרכים להתמודד עם אותן בעיות באופן בריא ובונה.

 

בתהליך, הזוגות עוברים שורה של מפגשים עם יועץ זוגי, שהוא בדרך כלל פסיכולוג, עובד סוציאלי, או מטפל משפחתי מוסמך, המתמחה בתחום הזוגיות והמשפחה. בנוסף, קיימים יועצים זוגיים שמגיעים ממגוון רחב של רקעים מקצועיים. לאו דווקא מתחום הטיפול הזוגי הפורמלי. חלקם עשויים לבוא מתחומים כמו ייעוץ חינוכי, פיתוח אישי, קואצ'ינג, רווחה, גישור, העולם העסקי והרוחני.

בהכשרתי הפורמלית אינני מטפלת זוגית. הוסמכתי כמטפלת גוף נפש, כמאמנת מומחית אישית וניהולית, מנחת קבוצות, יועצת בכירה לרפואת הנפש בדרך היהדות. הגעתי לתחום הייעוץ הזוגי כבקשה של הלקוחות שלי והתחברתי לצורך בטבעיות. 

 

הייעוץ הזוגי מתמקד במגוון רחב של נושאים כמו:

 • שיפור תקשורת והבנה הדדית
 • פתרון קונפליקטים ולמידת אסטרטגיות להתמודדות עם חילוקי דעות
 • טיפול בבעיות מיניות או קרבה רגשית
 • עבודה על שינויים גדולים בחיים, כגון הולדת ילד, מעבר דירה, או שינוי מקצועי
 • התמודדות עם בגידות או אמון שנשבר
 • תכנון עתיד משותף וקביעת מטרות זוגיות

 

ייעוץ זוגי אינו רק עבור זוגות שנמצאים במשבר או שחווים בעיות קשות. ייעוץ זוגי הוא גם כלי לפיתוח והעמקת הקשר בין בני זוג שמעוניינים לבנות את הבניין שלהם עם יסודות חזקים וטובים. 

מה ההבדל בין ייעוץ זוגי, אימון זוגי וטיפול זוגי? 

ההבדלים בין ייעוץ זוגי, אימון זוגי, וטיפול זוגי מתייחסים למטרות, לגישות, ולתהליכים הייחודיים של כל אחד מהם. למרות שכולם עוסקים בשיפור הקשר הזוגי ובפתרון בעיות במערכת יחסים, ישנם הבדלים משמעותיים בין השיטות:

 

ייעוץ זוגי - תהליך שנועד לעזור לזוגות לפתור בעיות וקונפליקטים ספציפיים שעלולים להופיע במהלך הזמן במערכת היחסים שלהם. הדגש בייעוץ זה הוא על למידה ויישום של כלים ואסטרטגיות תקשורת יעילות כדי לשפר את הדיאלוג וההבנה ההדדית. ייעוץ זה עשוי להיות קצר יותר וממוקד בפתרון בעיות.

 

אימון זוגי - מתמקד בהגשמת מטרות ושאיפות של הזוג באופן יותר כללי ובטווח הארוך. אימון זה עוסק בפיתוח פוטנציאל הזוג ובהגשמת שאיפותיהם הזוגיות. בין אם מדובר בשיפור הקשר, ביצירת שינוי חיובי במערכת היחסים, או בהשגת הרמוניה ואיזון. אימון זוגי מתמקד בהווה ובעתיד ולא בהכרח בעיבוד עבר טראומטי או בעיות רגשיות עמוקות.

 

טיפול זוגי - (או טיפול משפחתי כאשר מעורבים יותר משני אנשים) נוטה להיות יותר עמוק וממושך ומתמקד בפתרון של בעיות יסודיות ומורכבות במערכת היחסים. הטיפול יכול לעסוק בנושאים כמו טראומות, בעיות נפשיות, סוגיות קשורות לבגידות או אמון שנשבר, ועוד. במהלך טיפול זוגי, המטפל יכול לעזור לזוג לחקור ולהבין את הדינמיקה ביניהם, לעבוד על רגשות ונושאים טעונים שמונעים מהם ליצור קשר עמוק ואינטימי, וללמוד דרכים להתמודד עם קונפליקטים באופן בריא יותר. הטיפול יכול לכלול שיחות עמוקות, תרגילים טיפוליים, ופעילויות המותאמות לצרכים ולמטרות של הזוג.

 

לסיכום, ההבדלים העיקריים בין ייעוץ זוגי, אימון זוגי, וטיפול זוגי נוגעים לעומק העבודה, למטרות התהליך ולטכניקות. בחירת הדרך המתאימה לזוג תלויה במצב הספציפי שלהם, במטרות שהם מעוניינים להשיג, ובמידת העומק של העבודה שהם מוכנים ורוצים להתמקד בה.

מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

כמה סימנים המצביעים על הצורך בייעוץ זוגי:

 

 • ריבים תכופים: אם אתם מוצאים את עצמכם רבים רוב הזמן, ייתכן שאתם זקוקים לעזרה בתקשורת ובפתרון קונפליקטים.

 

 • חוסר תקשורת: אם אתם מתקשים לתקשר בצורה יעילה, ייעוץ זוגי יכול ללמד אתכם כיצד להקשיב זה לזה ולדבר בצורה מכבדת. מעבר לזה, כשפותרים את בעיית התקשורת נפתרות שלל בעיות נוספות בזוגיות, כי אפשר לדבר על הכל. 

 

 • בגידה: אם הייתה בגידה ביחסים, ייעוץ זוגי יכול לסייע לכם להתמודד עם ההשלכות של הבגידה ולבנות מחדש את האמון.

 

 • מחשבות על פרידה: אם אתם שוקלים להיפרד, ייעוץ זוגי יכול לסייע לכם לבחון את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת.

 

 • צורך בשיקום זוגי: כשאתם מרגישים צורך לשקם ולטפל בזוגיות שלכם, או כשהזוגיות שלכם עברה משבר.

תהליך זוגי איתי

התכנית הזוגית איתי היא תהליך עמוק של התפתחות והעצמה, אישית וזוגית. תהליך זה משלב אלמנטים מעולמות הייעוץ הטיפול והאימון האישי והזוגי, תוך דגש על שיפור המערכת הזוגית. המטרה היא להגיע להבנות חדשות. לשפר את היחסים. להתמודד באופן יעיל יותר עם אתגרים, ולקדם את האושר והשלווה האישית הזוגית והמשפחתית.

התהליך כולל איתור ועבודה על אתגרים זוגיים. מתחילים בפיתוח כישורי תקשורת. שהרי תקשורת טובה היא אם כל החוכמות. 

אח"כ לומדים לנהל רגשות וכעסים, קבלה ונתינה. מטמיעים חשיבה המאפשרת צמיחה. מפתחים תוכניות לעתיד. בונים כלים לזוגיות אוהבת, תומכת וקרובה.

בחוש הומור וקלילות נדבר על נושאים רציניים מאוד. אני מאמינה שיש לנו את היכולת לשנות. להשיג השגים משמעותיים בכל אפיק בחיינו. לעשות את זה בזוגיות זה גול!

אימון לתקשורת זוגית ויחסים טובים ונכונים יותר

לפעמים צריך רק ללמוד לתקשר! תקשורת היא אבן יסוד עיקרית של כל זוגיות בריאה. תקשורת זוגית מאפשרת:

 

 • להקשיב זה לזה בצורה פעילה ומכילה
 • לבטא רגשות וצרכים בצורה ברורה ומכבדת
 • לריב בצורה בריאה ומבלי לפגוע זה בזה
 • לחזק את האינטימיות והקשר הרגשי

 

בתכנית לתקשורת זוגית תדברו על הבעיות שלכם בצורה אחרת. בעזרת קורס ממוקד  לתקשורת זוגית לומדים את התכנים הרלוונטיים. חוסכים זמן מפגשים ומטמיעים את העבודה. אל תחכו שיהיה מאוחר מדי. אם אתם חווים קשיים בזוגיות, מלאו שאלון כאן