fbpx

אימון אישי

אימון אישי הוא תהליך שבו מאמן אישי עוזר לכם להבין איפה תרצו להיות בחייכם, ולפתח תוכנית פעולה כדי להשיג זאת.

הרעיון שעל בסיסו נוצר האימון האישי הוא שכל אדם הוא בעל פוטנציאל כוח ויכולת עצומים לשנות את חייו. לעיתים הוא זקוק למורה שיסייע לו לממש את הפוטנציאל הזה.

מאמן אישי מוסמך, עוזר להבין את הצרכים, הרצונות והיכולות. המאמן גם עוזר להגדיר מטרות ריאליות. לפתח תוכנית פעולה כדי להשיג את המטרות, ולעקוב אחר ההתקדמות. מאמן אישי מקצועי מספק תמיכה, הכוונה, ומשוב. העבודה היא של האדם עצמו.

אימון אישי יכול לעזור לאנשים בכל תחומי החיים:

 • קריירה: אימון אישי יכול לעזור לאנשים למצוא את הקריירה הנכונה עבורם, להתקדם או לשנות קריירה.
 • יחסים: אימון אישי יכול לעזור לאנשים לשפר את מערכות היחסים שלהם. בין אם זה בזוגיות, במשפחה, או בעבודה.
 • בריאות: אימון אישי יכול לעזור לאנשים לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית שלהם.
 • צמיחה אישית: אימון אישי יכול לעזור לאנשים לצמוח ולהתפתח כאנשים.

איך אימון אישי יכול לעזור לי?

אימון אישי יכול לעזור לכם להשיג את המטרות שלכם בדרכים הבאות:

 • להבין את עצמכם טוב יותר: המאמן האישי יעזור לכם להבין את הצרכים, הרצונות, והיכולות שלכם. כעזר לקבלת החלטות מושכלות יותר לגבי חייכם.
 • להגדיר מטרות ריאליות: מאמן אישי עוזר להגדיר מטרות ריאליות. שומר על עירנות ומוטיבציה להתקדם קדימה.
 • לפתח תוכנית פעולה: מאמן אישי עוזר לפתח תוכנית פעולה כדי להשיג את המטרות שלכם.
 • תמיכה והכוונה: מאמן אישי תומך ומכווין בתהליך השינוי. מועיל במיוחד כאשר אתם מתמודדים עם אתגרים או מכשולים.

איך זה עובד?

אימון אישי הוא תהליך שיתופי. אתם והמאמן תעבדו יחד כדי ליצור תכנית מותאמת עבורכם.

התהליך כולל שיחות אישיות עם המאמן, משימות מעשיות, ועבודה עצמית.

למי מתאים אימון אישי?

אימון אישי מתאים לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחיים. שינוי בקריירה, בזוגיות, בבריאות, או בכל תחום אחר בחיים.

אימון אישי אינו מתאים לכולם. למי לא מתאים אימון אישי?

אימון אישי הוא תהליך יעיל שיכול לעזור לאנשים להשיג מטרותיהם ולשפר את חייהם. עם זאת, אימון אישי אינו מסייע בכל בעיה. אימון אישי אינו מסייע בבעיות הבאות:

 • בעיות נפשיות או פיזיות חמורות: אימון אישי לא מחליף טיפול רפואי פסיכולוגי או פסיכיאטרי. אם אתם מתמודדים עם בעיות נפשיות או פיזיות חמורות, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מתאים.
 • בעיות משפטיות או פיננסיות: אימון אישי לא מספק ייעוץ משפטי או פיננסי. אם אתם מתמודדים עם בעיות משפטיות או פיננסיות, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך.
 • בעיות עמוקות ושורשיות: אימון אישי יכול לעזור לאנשים להתמודד עם בעיות עמוקות ושורשיות ברובד מסוים. לבעיות נפש אחרות יש להתייעץ עם פסיכולוג.
 • אנשים שאינם מוכנים לשינוי: אימון אישי דורש מחויבות לשינוי. אם אתם לא מוכנים לשנות את חייכם, אימון אישי אינו הפתרון בשבילכם.
 • אנשים שאינם מוכנים להשקיע: אימון אישי דורש מאמץ והשקעה. אם אתם לא  מוכנים להשקיע בעצמכם ובמטרות שלכם, אימון אישי לא הפתרון עבורכם.
 • אנשים שאינם פתוחים למשוב: אימון אישי כולל משוב מהמאמן האישי. אם אתם לא פתוחים למשוב, אימון אישי לא יעיל עבורכם.

אם אתם מעוניינים אבל לא בטוחים אם אימון אישי מתאים לכם, זה בסדר גמור. בדיוק בשביל זה יש שאלון מקדים ושיחת ייעוץ. מתחילים כאן  

האם אימון הוא סוג של טיפול פסיכולוגי? 

לא. אימון אישי אינו סוג של טיפול פסיכולוגי ולא יכול להחליף את הטיפול הפסיכולוגי. אימון אישי מתמקד בתפיסת המציאות הנוכחית ובפעולות המתאימות להשיג מטרות מסוימות. המאמן לא מטפל בבעיות פסיכולוגיות ממושכות או במחלות נפשיות. במקרים כאלה, חשוב לפנות לפסיכולוג ולקבל טיפול מתאים.

אבל, יש בעיות פסיכולוגיות שנפתרות באימון אישי…

כן, ישנן בעיות פסיכולוגיות שניתן לטפל בהן דרך אימון אישי. למשל, בעיות הקשורות לתחושת עצבנות, חרדה וסטרס יכולות להיות קשורות לאימון קוגנטיבי ופעילות גופנית. הן נפתרות באמצעות הקצאת זמן רציני לאימון ותוכנית עבודה אישית המתאימה לצרכים וליעדים האישיים של המתאמן. עבור בעיות פסיכולוגיות חמורות ובמצבים של כאב נפשי או טראומה יש לפנות לפסיכולוג.

בסרטון זה אעמוד על המשותף והשונה בין אימון אישי לטיפול פסיכולוגי.

האם אימון אישי מתאים לי?

אימון אישי לחיים הוא תהליך שמטרתו להגיע למטרות. התהליך מתאים לכל אדם שמעוניין לשפר את תחומי החיים השונים שלו, לפתח את הפוטנציאל שלו ולצמוח כאדם. אפשרי לקום בבוקר לחיים שרוצים ואוהבים. לעבודה מאתגרת ומשמעותית, לזוגיות מעצימה ולכל מטרה שבוחרים. אימון אישי מסייע לחשוף רצונות אמיתיים. 

מה אוכל להשיג בעזרת מאמן אישי / מאמנת אישית לחיים?

שיפור מודעות עצמית: מאמן אישי לחיים יעזור לך לזהות ערכים, חוזקות ותחומים לשיפור. בזכות הבנה מעמיקה יותר של עצמך, יתאפשר לך לקבל החלטות מושכלות יותר. ולעבוד על המטרות שלך בבהירות.

הבהרת מטרות אישיות ומקצועיות: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך להגדיר את מטרותיך לטווח הקצר והארוך ולפתח תכנית להשגתן. לאחר פיתוח תכנית ניתן להישאר על המסלול ולהתקדם לקראת המטרות שלך עם ליווי של המאמן.

התגברות על אמונות מגבילות: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך לזהות ולאתגר אמונות מגבילות עצמיות המעכבות אותך מלהשיג את המטרות שלך. לפתח חשיבה חיובית ומכוונת צמיחה, ולבנות ביטחון עצמי והערכה עצמית יותר.

שיפור מערכות יחסים: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך לשפר את כישורי התקשורת שלך. להציב גבולות ולפתח מערכות יחסים מספקות ותומכות יותר עם חברים, משפחה ועמיתים.

ניהול מתח והשגת איזון בין עבודה לחיים: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך לפתח אסטרטגיות לניהול מתח ולהשגת איזון גדול יותר בין חייך האישיים והמקצועיים. וגם לתעדף את הזמן והאנרגיה שלך לקראת הפעילויות והיחסים החשובים לך ביותר.

בסך הכל, עבודה עם מאמן אישי לחים יכולה לספק תמיכה והכוונה חשובה להשגת המטרות האישיות והמקצועיות שלך, ולניהול חיים מספקים ומשמעותיים יותר.

איפה מתקיים התהליך?

תהליך איתי מתקיים באמצעות ווידאו או בקליניקה בגני תקווה.

כמה זמן אורך אימון אישי?

באימון קלאסי נהוג לדבר על ממוצע של 15 מפגשים.  עם זאת, משך מפגשי האימון האישי משתנים בהתאם לצרכים ולמטרות הספציפיות של המתאמן. מספר המפגשים משתנה גם בהתאם למורכבות וההתקדמות בתהליך האימון. 

כיצד התפתח התחום של אימון אישי לחיים?

אימון האישי לחיים, המכונה גם קואצ’ינג, שורשים בכמה תחומים שונים. ביניהם פסיכולוגיה, מנטורינג, פילוסופיה, ספורט, ייעוץ עסקי. אימון לחיים התפתח כמקצוע מובהק בשנות ה-80 וה-90, כאשר אנשי מקצוע מתחומים שונים אלו החלו להציע שירותי אימון ללקוחות שרצו לשפר את חייהם האישיים והמקצועיים.

בימים הראשונים של הקואצ’ינג, מאמנים רבים התמקדו בעיקר בסיוע ללקוחות להשיג את יעדי הקריירה שלהם. עם הזמן, התחום התרחב והקיף מגוון רחב יותר של תחומי חיים, כולל מערכות יחסים, צמיחה אישית, בריאות, איכות חיים ורוחניות. כיום, תחום האימון משגשג, עם אלפי מאמנים מוסמכים ברחבי העולם המציעים את שירותיהם ללקוחות המחפשים הדרכה, תמיכה ומוטיבציה להשיג את מטרותיהם ולחיות את חייהם הטובים ביותר.

איך עובד אימון אישי coaching – קואצ’ינג?

 

מה ההכשרה שלך כמאמנת אישית? 

הרקע האקדמי והמקצועי שלי משלב ידע רחב ומגוון בתחומים של פסיכולוגיה, ניהול, רפואת הנפש, ובריאות טבעית. אני בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול מהאוניברסיטה הפתוחה. 

כמאמנת מומחית אישית וניהולית, מטעם MCI, איק”א והמי”ל, רכשתי כלים מעמיקים להנחיית אנשים וארגונים להשגת מטרותיהם, תוך פיתוח מנהיגות אישית ומקצועית. ההכשרה כמנחת קבוצות מהאוניברסיטה הפתוחה סייעה לי לפתח יכולות ייחודיות בקידום תהליכים קבוצתיים והעצמת קבוצות וצוותים.

בתחום הרפואה האלטרנטיבית והטבעית, התמחיתי כיועצת בכירה לרפואת הנפש בדרך היהדות וכיועצת לבריאות טבעית גוף ונפש במכללת אילמה, תוך שאני משלבת בעבודתי גישות שונות להתמודדות עם קשיים נפשיים ופיזיים. בנוסף, הכשרתי כמטפלת באקופונקטורה ושיאצו במכללת מדיסין מקנה לי את הידע והמיומנות לטפל באנשים תוך שימת דגש על האיזון בין גוף לנפש.

כל אלו מאפשרים לי להציע גישה הוליסטית ומקיפה, המבוססת על הבנה עמוקה של האדם מכל היבטיו – נפשיים, רגשיים, חברתיים וגופניים, ולהוביל אנשים וארגונים להצלחה, אושר ובריאות.

תהליך אימון אישי לחיים כולל:

 • ייעוץ ראשוני: לפני תחילת תהליך האימון, יתקיים ייעוץ ראשוני עם המאמן כדי להכיר ולדון במטרות, בצרכים ובציפיות שלך. 
 • הגדרת יעדים: הצבת יעדים ספציפיים, מדידים, ניתנים להשגה, רלוונטיים ומוגבלים בזמן. המאמן יעבוד איתך כדי לזהות יעדים שמתיישרים עם הערכים וסדרי העדיפויות שלך.
 • תכנון פעולה: לאחר הגדרת המטרות, המאמן יעזור לך לפתח תוכנית פעולה להשגתן. החל מפירוק היעדים שלך לצעדים קטנים יותר וניתנים לניהול וכלה בזיהוי משאבים ותמיכה לאורך הדרך.
 • מפגשים: בדרך כלל הפגישות על בסיס שבועי. בפגישות דנים בהתקדמות, סוקרים את תוכנית הפעולה ומבצעים את כל ההתאמות הנדרשות. במהלך הפגישות, המאמן משתמש בכל הכלים כדי לעזור לך להישאר על המסלול בצורה הטובה ביותר.
 • רפלקציה והערכה: בתהליך האימון נשקף ונעריך את ההתקדמות והתוצאות שלך. הערכה זו עוזרת לזהות אזורים לצמיחה והתפתחות נוספת, ולבצע התאמות נדרשות לתכנית הפעולה.

אימון אישי לחיים נועד להשיג מטרות אישיות, לבנות מודעות וביטחון עצמי גדולים יותר כדי לחיות חיים מספקים ומשמעותיים יותר. 

רציתי לשתף אותך – מכתבים בעקבות אימון אישי 

באלו תחומים אימון אישי (קואצ’ינג) יעיל?

 • חיים – שינויים באורח החיים, ניהול זמן, קידום מטרות אישיות, בניית מסלול חיים רצוי, מימוש חלומות.
 • יחסים – שיפור בתקשורת ובאיכות מערכות יחסים. 
 • קריירה – שינוי מקצוע, שינויי תפקיד, שכר, בחירת מסלול קריירה.
 • לימודים – בחירת מסלול לימודים ושינוי מסלול
 • כסף – תפיסה והתנהלות 
 • רגשות וחסמים 
 • קבלת החלטות

איך נמדדת הצלחה באימון אישי?

הצלחה נמדדת בהשגת התוצאות שהוגדרו בתחילת התהליך.  

איך לבחור מאמן אישי?

חשוב לבחור מאמנת.ן  מוסמכת עם המלצות שיש לך כימיה איתו. לדעתי עדיף לעבוד עם מאמן שחי את מה שהוא מלמד. 

היכן אפשר לעבור אימון אישי?

אימון אישי באינטרנט מכל מקום בעולם או בהגעה לקליניקה בבית הרופאים גני תקווה. 

כדי להתחיל תהליך אימון איתי יש למלא שאלון כאן