fbpx

אימון אישי

אימון אישי
5 (99.03%) 144 votes

אימון אישי לחיים, המכונה גם לייף קואצינג, הוא תהליך מקצועי המסייע לאנשים להשיג את היעדים האישיים שלהם ולהפוך לגרסתם הטובה ביותר. במסגרת אימון אישי לחיים, מאמן ומתאמן עובדים יחד כדי להבין את הצרכים האישיים ולפתח תוכנית עבודה מותאמת. התכנית מקדמת את האספקטים השונים של החיים ומשפרת את האיכות והמשמעות שלהם.

האימון האישי לחיים כולל עבודה על מגוון רחב של אספקטים כגון: בריאות פיזית, כושר רגשי, יחסים, קריירה ועוד. המאמן מנחה את המתאמן לפעול בהתמדה. להתמודד עם אתגרים ובעיות. לפתח את היכולת לקבלת החלטות מיטיבות. להתאים עצמו לשינויים ולמצבים שונים בחיים. זהו תהליך מקצועי, מותאם אישית ואפקטיבי המקדם את ההתפתחות האישית והמקצועית של המתאמן.

 

האם אימון הוא סוג של טיפול פסיכולוגי? 

קרא עוד

לא. אימון אישי אינו סוג של טיפול פסיכולוגי ולא יכול להחליף את הטיפול הפסיכולוגי. אימון אישי מתמקד בתפיסת המציאות הנוכחית ובפעולות המתאימות להשיג מטרות מסוימות. המאמן לא מטפל בבעיות פסיכולוגיות ממושכות או במחלות נפשיות. במקרים כאלה, חשוב לפנות לפסיכולוג ולקבל את הטיפול המתאים.

אבל, יש בעיות פסיכולוגיות שנפתרות באימון אישי…

כן, ישנן בעיות פסיכולוגיות שניתן לטפל בהן דרך אימון אישי. למשל, בעיות קשורות לתחושת עצבנות, חרדה, סטרס ודיכאון יכולות להיות קשורות לאימון קוגנטיבי ופעילות גופנית ונפתרות באמצעות הקצאת זמן רציני לאימון ותוכנית עבודה אישית המתאימה לצרכים וליעדים האישיים של המתאמן. אך כדי לטפל בבעיות פסיכולוגיות באמצעות אימון אישי, יש לוודא שטיפול זה מתאים לבעיה הספציפית ושהאימון מתאים למתאמן ולצרכיו האישיים. בכל מקרה, עבור בעיות פסיכולוגיות חמורות ובמצבים של כאב נפשי או טראומה יש לפנות לפסיכולוג.

 

בסרטון זה אעמוד על המשותף והשונה בין אימון אישי לטיפול פסיכולוגי

סגור

האם אימון אישי מתאים לי? 

קרא עוד

אימון אישי לחיים הוא תהליך שמטרתו להגיע למטרות אישיות בכלים נכונים. האימון האישי מתאים לכל אדם שמעוניין לשפר את תחומי החיים השונים שלו, לפתח את הפוטנציאל שלו ולצמוח כאדם.

אימון אישי לא מתאים כאשר:

  • קנטרנות היא הרגל שלא בא לך להיפרד ממנו
  • אין רצון לצאת מתבניות  
  • סובלים מהפרעות נפשיות קשות

סדנה משותפת עם ורד בוסקילה אלופה אולימפית

 

 

אפשרי לקום בבוקר לחיים שרוצים ואוהבים. לעבודה מאתגרת ומשמעותית, לזוגיות מעצימה ולכל מטרה שבוחרים. אימון אישי מסייע לחשוף רצונות אמיתיים. 

 

סגור

מה אוכל להשיג בעזרת מאמן אישי / מאמנת אישית לחיים?

קרא עוד

עבודה עם מאמן אישי לחיים יכולה לעזור לך להשיג מגוון רחב של מטרות אישיות ומקצועיות. לדוגמא:

שיפור מודעות עצמית: מאמן אישי לחיים יעזור לך לזהות ערכים, חוזקות ותחומים לשיפור. בזכות הבנה מעמיקה יותר של עצמך, יתאפשר לך לקבל החלטות מושכלות יותר. ולעבוד על המטרות שלך בבהירות.

הבהרת מטרות אישיות ומקצועיות: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך להגדיר את מטרותיך לטווח הקצר והארוך ולפתח תוכנית להשגתן. לאחר פיתוח תוכנית ניתן להישאר על המסלול ולהתקדם לקראת המטרות שלך עם ליווי של המאמן.

התגברות על אמונות מגבילות: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך לזהות ולאתגר אמונות מגבילות עצמיות המעכבות אותך מלהשיג את המטרות שלך. לפתח חשיבה חיובית ומכוונת צמיחה, ולבנות ביטחון עצמי והערכה עצמית יותר.

שיפור מערכות יחסים: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך לשפר את כישורי התקשורת שלך. להציב גבולות ולפתח מערכות יחסים מספקות ותומכות יותר עם חברים, משפחה ועמיתים.

ניהול מתח והשגת איזון בין עבודה לחיים: מאמן אישי לחיים יכול לעזור לך לפתח אסטרטגיות לניהול מתח ולהשגת איזון גדול יותר בין חייך האישיים והמקצועיים. וגם לתעדף את הזמן והאנרגיה שלך לקראת הפעילויות והיחסים החשובים לך ביותר.

בסך הכל, עבודה עם מאמן אישי לחים יכולה לספק תמיכה והכוונה חשובה להשגת המטרות האישיות והמקצועיות שלך, ולניהול חיים מספקים ומשמעותיים יותר.

סגור

איפה מתקיים האימון?

קרא עוד

אימון אישי איתי מתקיים באמצעות ווידאו או בקליניקה בגני תקווה

סגור

כמה זמן אורך אימון אישי?

קרא עוד

משך מפגשי האימון האישי יכולים להשתנות בהתאם לאדם ולצרכים ולמטרות הספציפיות שלו. מספר המפגשים הדרושים יכול להשתנות גם בהתאם למורכבות המטרות של הפרט וההתקדמות במהלך תהליך האימון. אנשים מסוימים עשויים להזדקק למספר פגישות בלבד, בעוד שאחרים עשויים להמשיך להתאמן במשך מספר חודשים ויותר. בסופו של דבר, אורך האימון האישי תלוי באדם בצרכים ובמטרות הספציפיות שלו.

סגור

כיצד התפתח התחום הזה של אימון אישי לחיים?

קרא עוד

לאימון האישי לחיים, המכונה גם קואצ'ינג, שורשים בכמה תחומים שונים, ביניהם פסיכולוגיה, ייעוץ וייעוץ עסקי. אימון לחיים התפתח כמקצוע מובהק בשנות ה-80 וה-90, כאשר אנשי מקצוע מתחומים שונים אלו החלו להציע שירותי אימון ללקוחות שרצו לשפר את חייהם האישיים והמקצועיים.

בימים הראשונים של הקואצ'ינג, מאמנים רבים התמקדו בעיקר בסיוע ללקוחות להשיג את יעדי הקריירה שלהם. עם הזמן, התחום התרחב והקיף מגוון רחב יותר של תחומי חיים, כולל מערכות יחסים, צמיחה אישית, בריאות, איכות חיים ורוחניות. כיום, תחום האימון משגשג, עם אלפי מאמנים מוסמכים ברחבי העולם המציעים את שירותיהם ללקוחות המחפשים הדרכה, תמיכה ומוטיבציה להשיג את מטרותיהם ולחיות את חייהם הטובים ביותר.

 

סגור

איך עובד אימון אישי coaching – קואצ'ינג?

קרא עוד

 

אימון אישי לחיים כולל בדרך כלל עבודה אחד על אחד עם איש מקצוע מיומן כדי לזהות ולהשיג מטרות אישיות ומקצועיות. מערכת יחסי האימון נועדה להיות שיתופית ולא שיפוטית, כאשר המאמן מספק הדרכה ותמיכה בזמן שהמתאמן פועל למען המטרות שלו.

תהליך אימון אישי לחיים כולל בד"כ:

ייעוץ ראשוני: לפני תחילת תהליך האימון, יתקיים ייעוץ ראשוני עם המאמן כדי לדון במטרות, בצרכים ובציפיות שלך. 

הגדרת יעדים: הצבת יעדים ספציפיים, מדידים, ניתנים להשגה, רלוונטיים ומוגבלים בזמן. המאמן יעבוד איתך כדי לזהות יעדים שמתיישרים עם הערכים וסדרי העדיפויות שלך.

תכנון פעולה: לאחר הגדרת המטרות, המאמן יעזור לך לפתח תוכנית פעולה להשגתן. החל מפירוק היעדים שלך לצעדים קטנים יותר וניתנים לניהול וכלה בזיהוי משאבים ותמיכה לאורך הדרך.

פגישות רגילות: בדרך כלל הפגישות על בסיס קבוע (שבועי או דו שבועי). בפגישות דנים בהתקדמות, סוקרים את תוכנית הפעולה ומבצעים את כל ההתאמות הנדרשות. במהלך הפגישות, המאמן משתמש בכל הכלים כדי לעזור לך להישאר על המסלול בצורה הטובה ביותר.

רפלקציה והערכה: בתהליך האימון נשקף ונעריך את ההתקדמות והתוצאות שלך. הערכה זו עוזרת לזהות אזורים לצמיחה והתפתחות נוספת, ולבצע התאמות נדרשות לתכנית הפעולה.

אימון אישי לחיים נועד להשיג מטרות אישיות, לבנות מודעות וביטחון עצמי גדולים יותר כדי לחיות חיים מספקים ומשמעותיים יותר. 

רציתי לשתף אותך – מכתבים בעקבות אימון אישי 

סגור

באלו תחומים אימון אישי (קואצ'ינג) יעיל? 

קרא עוד

  • חיים – שינויים באורח החיים, ניהול זמן, קידום מטרות אישיות, בניית מסלול חיים רצוי, מימוש חלומות.
  • יחסים – שיפור בתקשורת ובאיכות מערכות יחסים. 
  • קריירה – שינוי מקצוע, שינויי תפקיד, שכר, בחירת מסלול קריירה.
  • לימודים – בחירת מסלול לימודים ושינוי מסלול
  • כסף – תפיסה והתנהלות 
  • רגשות וחסמים 
  • קבלת החלטות

סגור

איך נמדדת הצלחה באימון אישי?

קרא עוד

הצלחה נמדדת בביצוע משימות ובחיבור לתהליך.  

 

סגור

איך לבחור מאמן אישי?

קרא עוד

חשוב לבחור מאמנת.ן  מוסמכת עם המלצות שיש לך כימיה איתו. לדעתי עדיף לעבוד עם מאמן שחי את מה שהוא מלמד. 

היכן אפשר לעבור אימון אישי?

קרא עוד

סגור

אימון אישי באינטרנט מכל מקום בעולם או בהגעה לקליניקה בבית הרופאים גני תקווה. 

 

סגור

 

איך מתחילים? ממלאים שאלון כאן  

 

קרא עוד: 

משבר גיל 40

אימון קריירה

אימון להעצמה אישית