fbpx

5 הדברים שהלוואי והייתי שומע בסוף הלימודים שלי – ביל גייטס

5/5 - (1 vote)

כמאמנת אישית אני מתמלאת השראה מהדרכת אנשים בענייני קריירה והגשמת חיים שהם רוצים לעצמם. שמתי לב שיש חוכמה משותפת מפיהם של דמויות מצליחות בתחומים שונים. היום, אני רוצה להתעמק בנאום הפתיחה שנשא ביל גייטס, יזם נודע, פילנתרופ שנשר מהאוניברסיטה והפך לבעל חזון. גייטס מעביר שיעורים שלא יסולא בפז המהדהדים לכל מי שיוצא למסעו לאחר סיום הלימודים. ואת הנאום הזה הוא נשא לא מזמן לבוגרי אוניברסיטה בצפון אריזונה. קישור לנאום כאן 

קבלו 5 שיעורי חיים חיוניים לבוגרים חדשים: תובנות מביל גייטס

אמצו את הטבע הבלתי צפוי של החיים

החיים הם לא מחזה חד פעמי, ובחירות הקריירה שלך לא חייבות להיות חצובות בסלע. זה נורמלי להרגיש לחוץ לקבל את ההחלטות ה”נכונות” בשלב זה. זכרו שהדרך שלכם יכולה להתפתח עם הזמן. גייטס עצמו עזב את הקולג’ מוקדם כדי להתחיל את מיקרוסופט, ולא צפה שהפוקוס שלו במשרה מלאה יעבור לפילנתרופיה. אז, אל תפחדו לשנות את דעתכם או לחקור כיווני קריירה חדשים. אמצו את ההזדמנויות שמגיעות בדרככם, והיו פתוחים לבלתי צפוי.

אמצו למידה מתמשכת

לאף אחד אין את כל התשובות, וזה בסדר. גייטס מדגיש את החשיבות של ההכרה בכך שאפילו האנשים החכמים ביותר יכולים להיות מבולבלים או להתמודד עם אתגרים. אימוץ הבורות הפרטי וחיפוש ידע מאחרים הוא הלך רוח בעל ערך. במסע המקצועי שלנו, ניתקל בבעיות שלא נדע לפתור לבד. במקום להיכנס לפאניקה, הוא ממליץ לקחת נשימה ולחפש באופן פעיל מומחים, מנטורים או עמיתים שיכולים להציע הדרכה ונקודת מבט רעננה. זכרו, למידה היא תהליך לכל החיים, ופנייה לעזרה היא סימן לכוח.

המשיכו בעבודה משמעותית

מציאת עבודה שפותרת בעיות חשובות יכולה לספק תחושת מטרה והגשמה. אנו חיים בתקופה שבה יש אינספור נושאים דחופים שדורשים טיפול. כבוגרים חדשים, יש לכם הזדמנות לעשות שינוי. בין אם אתם נכנסים לתחום שימור הסביבה, שירותי בריאות או טכנולוגיה, חפשו דרכים לתרום לפתרון אתגרים משמעותיים. התאמה של הקריירה האישית למטרה גבוהה יותר, מעוררת מוטיבציה להצטיין ולהשפיע לאורך זמן.

טפחו קשרים חזקים

האנשים שפגשתם במהלך שנות הלימודים הם יותר מסתם חברים לכיתה; הם רשת חשובה של חברים פוטנציאליים, משתפי פעולה ומדריכים. גייטס משתף כיצד ידידותו עם פול אלן, תלמיד עמית, הובילה להקמת מיקרוסופט. באופן דומה, מערכות היחסים שבניתם יכולות למלא תפקיד חיוני בקריירה ובצמיחה האישית שלכם. חשוב לטפח ולהוקיר את הקשרים הללו. שמרו על קשר עם עמיתיכם, השתתפו באירועי נטוורקינג וחפשו הזדמנויות לשיתוף פעולה. הקשרים שלכם הם רשת. ובכוחם לספק תמיכה, מידע והכוונה שלא יסולאו בפז במסע שלכם.

העדיפו רווחה ואיזון 

במרדף אחר ההצלחה, קל להיות אכול בעבודה ולהזניח היבטים אחרים של החיים. עם זאת, גייטס מדגיש את החשיבות של מציאת איזון וטיפול בעצמך. הכירו בכך שהחיים חורגים מעבר למאמצים המקצועיים שלכם. העדיפו טיפול עצמי, טפחו מערכות יחסים, חגגו אבני דרך ואפשרו לעצמכם להתאושש מכשלונות. זכרו, הצלחה בת קיימא דורשת גישה הוליסטית הכוללת רווחה פיזית, נפשית ורגשית.

כשאתם יוצאים לפרק חדש זה בחייכם, זכרו שהצלחה היא לא דרך ליניארית, אלא מסע אישי של צמיחה וגילוי. אמצו את אי הוודאות, היו פתוחים ללמידה, חפשו מטרה בעבודה שלכם, טפחו קשרים משמעותיים ותעדיפו טיפול עצמי. על ידי הפנמת השיעורים האלה, תהיו מצוידים יותר לנווט באתגרים ולמצוא הגשמה בקריירה ובחיים שלכם תוך כדי שאיפותיכם.

מאחלת לך את כל הטוב שבמסע למימוש עצמי קריירה וזוגיות.

אימון מנהלים 

קורס סדר פנימי חדש

קורס תקשורת זוגית

הרצאות וסדנאות

סגור לתגובות.