fbpx

10 מעלות טובות לאימון אישי

Rate this post

השנה מצאתי בהגדה של פסח את חוכמת האימון. כנראה שהתחום הנפלא שנקרא אימון אישי אכן משתלט לי על החיים:)

אז ליקטתי כמה מהתכונות של האימון האישי, כפי שהם משתקפים בהגדה.

1. מה נשתנה הלילה הזה – שינוי הרגלים

המתאמן והמאמן מתגייסים יחדיו בכדי לחקור, לנסות ולהבין מהו השינוי הדרוש במסגרת הנוכחית כדי להתקדם.

2. רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית! להפסיק לספר סיפורים

לעיתים אנו שקועים עמוק בסיפורים של עצמנו, ובפרשנויות שלנו לגבי המציאות. עד כדי כך שאנו שוכחים את המטלות שהתחייבנו להן במציאות. האימון האישי הוא נקודת זמן מצויינת להתחיל להרים את הראש, לצאת מהסיפורים ולהיכנס לפעולה.

3. אחד חכם, ואחד רשע, ואחד תם – הקולות הפנימיים

מי לא מכיר את הויכוח הפנימי שאנו מנהלים עם עצמנו? לעיתים הויכוח יכול לייצג קול או שניים ולעיתים מספיק קולות שימלאו ישיבת צוות. באימון אישי החוכמה היא לשמוע את כולם, ולזהות מתוכם את אותו קול שמשמיע הכי ברור את מה שחפצנו לעצמנו. ללא פחד. ללא מחסומים.

4. והיא שעמדה לאבותינו ולנו

“היא” – הרצון החזק למשמעות, השאיפה להגשמה, או מה שתקראו לזה נמצא בכל אחד ואחת מאיתנו. אלא, שבכל דור ודור, אנו מכלים אותה בעצמנו (אף אחד לא יכול לכלות אותנו). הכבלים שבחברה, החוקים והממשלות שולטים בנו מבחוץ, וההגבלים שהטמענו משחר ילדותינו שולטים בנו מבפנים. אך למרבה הפלא, ל”רוח” הזו יש את העוצמה והכוח להצילנו. ההקשבה לה, היא תחילתה של התעוררות. ההתעוררות היא תחילתו של הגשמת החזון.

5. צא ולמד – יציאה מהמסגרת

בתהליך האימון האישי, למידת החדש והטמעת הרגלים אחרים דורשים הרבה יותר מראש פתוח. הצעד ראשון הוא לצאת מהמסגרת. יציאה מהמסגרת של מה שאנו מכירים ויודעים היטב. מהשיפוטים, מהציניות, ומהסגירות. דרך כך אפשר לקבל פרספקטיבה נוספת, ואולי גם לנהל ויכוח ערני בין חדש לישן.

6. וירד מצרימה – תעוזה

באימון אישי לומדים שלעיתים, כשהמצב עגום עדיף להעיז ואף לעזוב את הישן והמוכר ולנסות להתיישב במקום חדש. תרתי משמע.

7. ביד חזקה ובזרוע נטויה ובאותות ובמופתים – תהליך אימון אישי נכון יתבצע כך:

ביד חזקה – המאמן לא יוותר לך.

ובזרוע נטויה – המאמן יעשה כל שביכולתו כדי שתגשים את מטרותיך.

ואת המטה תיקח בידך, אשר תעשה בו את האותות – אתה האלוהים של עצמך. הגורם והמבצע. אם לא תיקח את המטה בידך ותנהיג את חייך, כנראה ששום נס אמיתי לא יקרה.

8. דיינו – הסתפקות במועט, או מחלת התירוצים העצמיים?

האין זה מוזר שבני ישראל “מסתפקים” בכל מה שהאל עשה עבורם?

היכן אנו מסתפקים במה שהאל זימן עבורנו?

האם הכוונה היא שנמצא בעצמנו נמצא את הדרך לגאולה ונלך לקראתה?

ההסתפקות במועט וקבלת “עול מלכות שמיים” היא לא פעם תירוץ שאנו מספקים לעצמנו כדי להמשיך ולעמוד במקום. באימון אישי, התרוצים נשארים בבית.

9. בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצריים – סיפור המציאות

אחד האלמנטים החשובים באימון אישי הוא הפגישה של אדם עם סיפור המציאות של חייו, עברו והבחירות שלו. האפקט האדיר שמושג בעצם העלאת הסיפור מול המאמן מאפשר למתאמן לחוות בדרך שונה את העבר. באימון אישי, תוכל לחקור את המציאות שלך בפרספקטיבה אחרת ולדלות מתוכה מסקנות משמעותיות לחייך. המאמן יעודד אותך להבחין בין “הסיפורים” שאתה מספר לעצמך אודות חייך לבין מה שהיה שם במציאות.

10. והעיקר להיות שמח

אמנם משפט זה הוא לא חלק מההגדה, אך בעיני השמחה שבלב היא בעלת ערך עליון. השמחה משובבת את הנפש, מעלה את החיוך לראשנו, מפזרת את הקסם בין כולנו ועושה את החיים קלים יותר, בריאים יותר ומהנים יותר. בתהליכי האימון האישי איתי, אני נותנת לכך דגש רב מתוך אמונה שאדם יגיע למקום שהוא רוצה רק אם הוא יהיה מסופק ושבע רצון, והפוך.

 

לחץ כאן למידע נוסף על אימון אישי באתר

סגור לתגובות.