fbpx

העצמה נשית

העצמה נשית
4.8 (95%) 16 votes

 

העצמה נשית

"אם את מתכוונת להיות פחות ממה שאת מסוגלת להיות, סביר להניח שתהי אומללה כל חייך." אברהם מאסלו.

שנים רבות אני פוגשת נשים אוהבות, אמהות נהדרות, מצליחות אך בעלות דימוי עצמי נמוך, לא מסופקות, מלאות חרטה ורגשות אשם וביקורת עצמית.

 

אני מאמינה

אני מאמינה שכימיה בין-אישית היא מפתח להצלחה בתהליך. המסע מחייב את ההולכים בו ולכן, ממליצה לנסות מספר אנשי מקצוע ולראות למי את מתחברת וממי מקבלת השראה.

תהליך להעצמה איתי היא שילוב של מספר דיסציפלינות. התמחיתי כמאמנת אישית וארגונית באיגוד הישראלי לקואצ'ינג, סיימתי לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ולימודי רפואת גוף ונפש. תמיד אהבתי את השילוב. אני מאמינה כי תהליך שלם יותר הוא תהליך שמשלב כלים אימוניים וטיפוליים. בשנים האחרונות כתבתי תוכנית שנקראת "סדר פנימי חדש" עליה ניתן לקרוא כאן.

אם את מוכנה להתאמץ וחושבת שצריכה עזרה כדי לדייק את הרצונות שלך, להחזיר את האמונה בעצמך, הביטחון העצמי, המוטיבציה והתעוזה הפנימית לפעול – הגעת למקום הנכון. ליצירת קשר לחצי כאן

 כאישה לאישה העצמת נשים היא ערך וזכות עבורי. קראי על נשים שפרצו דרכים איתי בעסקים, זוגיות, קריירה ועוד.

לפרטים אודות סדנאות העצמה לחצי כאן

 

כדאי לך לשקול לעבור תהליך של העצמה אם המחשבות/התחושות הבאות מוכרות לך:

קרא עוד

 • יש לי הכל בחיים, אבל בכל זאת אני לא מרגישה סיפוק ומימוש עצמי
 • אני לא מרוצה מהזוגיות
 • אני מרגישה תקועה והתקיעות הזאת מוכרת לי מהעבר
 • אני חוששת שיש לי בעיות בתקשורת בינאישית
 • דימוי עצמי שלי נמוך זה זמן רב
 • ברור לי מה לא בסדר אבל אני לא עושה שום דבר כדי להתקדם
 • אני רוצה להרגיש טוב עם איך שאני נראה ולאהוב את עצמי
 • אני ממש רוצה שלווה, סיפוק ואושר בחיים ומוכנה להתאמץ ולשנות את ההתנהלות שלי למען השגתם
 • נמאס לי מההתפרצויות הרגשיות שלי, אני רוצה להתנהג אחרת במערכות יחסים בחיי

אם פחד, חרדה, בושה, כעס או תחושות מורידות אחרות מלוות אותך – העצמה בשבילך.  המחשבות והדאגות על מה הסביבה והאחרים יחשבו ומה יאמרו – מאפיין נשים הרבה יותר מאשר את הגברים. בעיות בדימוי הגוף אופייניות לנו הרבה יותר. אנחנו זקוקות לביטחון, הקשבה והבנה אך גם להפתעות והרפתקאות.
לכן, אם הגעת לכאן ואת מוכנה להתאמץ למען הגשמה עצמית – אפשרי לי ללוות אותך בתהליך להחזרת האמונה שלך בעצמך.

 

סגור

 

מימוש עצמי והגשמה עצמית

העצמה נשית איתי

"אתה לא יכול ללמד אדם שום דבר. אתה רק יכול לעזור לו למצוא את זה בתוך עצמו" גלילאו

קרא עוד

לפרטים אודות סדנאות העצמה לחצי כאן

נתמקד במיומנויות קבלת החלטות, תרגילים להעצמה אישית, זיהוי חוזקות וחולשות, גיוס משאבים פנימיים, חיזוק האמונה ביכולות האישיות, שבירת תבניות מגבילות אישיות וכדו'. נתאמן להוציא מן הכוח אל הפועל את תובנותיך לגבי עצמך ולהשתמש בכלים העומדים לרשותו כדי להשיג פריצת דרך, תחושה של מימוש עצמי, העצמה ומיטביות.

לאדם יש צורך לממש את חופש הבחירה והאחריות על חייו. בשלב הראשון מתמקדים במסע הכרות עם הערכים שלך. לאחר מכן, נבין את מידת ההשקעה בתחומי החיים השונים כמו בריאות, יחסים, קריירה, התפתחות אישית, משפחה, ניהול פיננסי. נדייק את כל הכישורים, המיומנויות וההתנסויות שלך המשמשים לבניית הייעוד והחזון האישי.

החזון האישי הוא המלהיב, המניע, והמתאים ביותר לערכים, לאהבות, לגורמי האושר, לכישורים וליכולות שלך.  בשלב זה מגיע החלק הקשה והוא ביצוע. מימוש החזון יביא לתחושה עמוקה של עוצמה והגשמה עצמית. אני אהיה שם לתמוך.

בנוסף לכך, נשים דגש רב על התמודדות עם חסמים מעכבים כגון: פחד מכישלון, הישארות באזור הנוחות, עיסוק בסמלי סטאטוס שלא תורמים לאושר, סיפוק צרכים מיידי, ריצוי ועוד.

 

סגור

העצמה נשית ובמה היא שונה מהעצמה אישית?

קרא עוד

העצמה נשית היא העצמה אישית מותאמת לנשים. האם נדרשת ההתאמה? כן. יש שוני ב"מערכות ההפעלה" של גברים ונשים, עד היום קיימים הבדלים ניכרים בין המינים כמעט בכל היבטי החיים: קריירה, תפקידים במשפחה, כלכלה ועוד. השאיפה היא לשוויון אך לעתים מרוב רצון לשוויון האישה שמה את האישה מאחור. ואז פספסנו את המטרה. העצמה נשית עוסקת במימוש, הגשמה וסיפוק בחיים תוך התמודדות עם הקשיים והאתגרים האישיים, החברתיים, הבריאותיים והתעסוקתיים הייחודיים לנשים.

 

סגור

4 מרכיבים להעצמה אישית

קרא עוד

העצמה אישית לנשים היא החיבור למקום בתוכנו בו אנו מרגישים בטוחים ומאירים. בפסיכולוגיה מדברים על ארבעה מרכיבים להעצמה אישית:

 1. תחושת משמעות (Meaning) : הערך שאנו מייחסים למה שאנחנו עושים.
 2. אוטונומיה (Self-determination) : תחושת החופש הפנימי ליזום.
 3. השפעה (Impact) : המידה שבה אנחנו משפיעים על התוצאות בחיינו.
 4. מסוגלות (Competence) : האמונה שלנו ביכולת של עצמנו.

 

סגור

הריון ולידה

העצמה אישית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *