fbpx

תקשורת זוגית

תקשורת בין בני זוג יכולה לקדם וגם לחסל זוגיות. פעמים רבות אני נתקלת במצבים בהם אנשים בכלל לא מקשיבים אחד לשני. לא יודעים לנהל דו שיח ומתוסכלים מאוד מכך שחיים יחד עם בן זוג לאורך שנים יכולים להצטמצם לחיים של מגורים ביחד ותו לא. כמובן שאפשר אחרת. תקשורת אפשר לפתח וללמוד. והתוצאות טובות. חוץ מזה שאין פיתרון אחר. הפנטזיה על זה שמישהו יבין אותך מבלי שתצטרך לומר מילה לא מחוברת למציאות בשטח. היא קורית (אולי) בזמן ההתאהבות אבל כשזו חולפת, אין לנו ברירה אלא לחדד את כלי התקשורת שלנו ולהשמיש אותם כל פעם מחדש.

תקשורת ואהבה קשורים ביניהם באופן הבא: והם השחקנים העיקריים שיקבעו כיצד יראו היחסים שלנו. התקשורת היא מבע וביטוי לאהבתנו, להבעת עניין או חוסר עניין שלנו אחד בשני, לשיתוף פעולה, כבוד הדדי ולהרגשה שטובים השניים מן האחד. כשלא מצליחים לדבר אחד עם השני, להבין ולהתקרב זה סימן שיש בעיות בתקשורת והגיע זמן לשנות גישה, וזה קורה כמעט לכולנו.
אנחנו נפגעים מהשיחות עם בני הזוג, חשים לא פעם שאין, שום דבר לא ישתנה ולא יעזור, ומאשימים לא פעם את הבדלי האישיות, העדה, המשפחה, החשיבה, ומה לא. האם אתם יודעים לנהל דו שיח? האם אתם טובים בתקשורת? כנראה שכן, כי עובדה, שכל אחד מכם מתקשר ממש טוב עם אנשים שונים במהלך חייו, והבעיות מגיעות דווקא כשזה מגיע אליכם לתוך הבית וליחסים.

קורס תקשורת זוגית אונליין

אם אתם מחפשים לנסות ולפתור את הבעיות שלכם בתקשורת זוגית, ללמוד כללים לתקשורת מקרבת ובריאה – לחצו ותעברו לקורס תקשורת זוגית אונליין שלי המאפשר שיפור מיומנויות התקשורת מכל מקום בעולם באמצעות הטלפון הנייד או המחשב השולחני.

יש הרבה כללים שיאירו את השיחות ביניכם ויהפכו אותן לעונג. אם אני צריכה לבחור אחד משמעותי אז הוא יהיה : מוסיפים בלבד. כלומר, לא מתווכחים, לא סותרים אחד את השני, רק מוסיפים על מה שבן הזוג אמר. זה אמור להוריד את ההתנגדויות ביניכם ולייצר הקשבה חדשה. תנסו את זה בבית. 

למה זה קורה לנו דווקא בזוגיות?

קרא עוד

 • מערכת יחסים זוגית היא מערכת קרובה מאוד, מלאה בתפקידים ומהלכי חיים משותפים שמביאה לשולחן היחסים את האתגר של לראות את הדברים בעיניים של הצד השני, ולא לשכוח גם את עצמכם.
 • כשזה מגיע לקונפליקט, שני אנשים חכמים ואוהבים יכולים לשכוח בנקל מי הם ולהפוך לשני אויבים.
 • יש לנו צרכים שאנחנו לא מקבלים בזוגיות. הצרכים שלא מתמלאים יוצרים חוסרים שפוערים הר ביחסים. לבני הזוג צרכים שונים, אך הצרכים האוניברסאליים, אלו שכולנו צריכים הם: הערכה, אהבה, דיאלוג, הדדיות, שיתוף פעולה בבית, נאמנות וכנות, תמיכה כלכלית, כיף סיפוק והנאה, סיפוק מיני. חשוב להבין, שלכל אחד מאיתנו דרוש מינון שלו ולכן יש התנגשות לדוגמא כאשר אחד רוצה יותר סקס והשני פחות, וכאן נדרשים בני הזוג ליצור את המפגש שימלא ויפגיש בין צרכיהם השונים.
 • זוגות רבים לוקחים את נושא חלוקת התפקידים בצורה קיצונית עד כדי כך שהם מוצאים את עצמם מתמודדים לבד עם מטלות רבות וגם לא משתפים את הצד השני בעניין. באופן הזה, השיחה העמוקה והאישית בין בני הזוג, השיתוף וההערכה נפגעים. אלו צרכים יסודיים וחשובים ביותר במערכת הזוגית, והחוסרים הללו מניעים הרבה אנשים לבגידות.
 • התחשבנות מתמשכת ותת קרקעית כאשר כל אחד עושה למען השני ומצפה שגם הצד השני יעשה עבורו. כזה לא קורה, לטענת אחד הצדדים, או שצד אחד מרגיש מקופח מהשני, נוצרת מריבה במקום שיחה והבהרה.

 

סגור

סימפטומים לבעיות בתקשורת זוגית:

קרא עוד

תקשורת ביניכם כוללת צעקות והתלהמות או שתיקות וסגירות תדירים
אתם מאשימים אחד את השני
אתם יכולים לתאר את אותו סיפור, אך זה יישמע כאילו הייתם בשני מקומות אחרים
אתם מצמידים פרשנויות לעובדות
מפריזים בשליליות של הצד השני וכמובן בחיוביות שלכם
אתם מתאמצים להוכיח כמה הוא טועה
מתמקדים בהיבטים שוליים של הנושא
מעבירים לנושא אחר כל פעם שמגיעים לנקודה
שוללים את עמדותיו של הצד השני
נעלבים אחד מהשני
מאשימים את הצד השני בהרגשה שלנו
לא לוקחים אחריות אישית ובודקים את עצמנו
מתקשים להכיר בסבל שאנחנו עושים לצד השני
כל מריבה קטנה יכולה להתפרץ לאש גדולה
יש לכם קצרים תדירים בתקשורת

סגור

תקשורת זוגית טובה תגרום לכם ל:

קרא עוד

 • קירבה ואנטימיות גדולה יותר
 • שיתוף פעולה
 • הבנה
 • ביטוי עצמי וביטוי זוגי
 • הכרות מעמיקה
 • רגישות לצרכים המשתנים שלכם
 • תשוקה
 • סיפוק עצמי
 • שמחה ויציבות משפחתית
 • ילדים שלומדים לבטא את עצמם ולהכיר בצרכים וברצונות שלהם

 

סגור

קראו עוד:

טעויות שכל זוג עושה בשעת ויכוח