fbpx

ייעוץ קריירה

“ההזדמנות נמצאת בכל מקום. האדם הנבון לומד לזהות את ההזדמנות ולנצל אותה בכל זמן ובכל מקום. כשמדובר בכסף, מרבית האנשים רוצים ללכת על בטוח ולהרגיש מוגנים. כך שמה שמוביל אותם איננו התשוקה, אלא הפחד.” הקטור אורטגה

איך מתחילים שינוי קריירה?

מתי לדחוף לשינוי קריירה ומתי למצוא כיוון פעולה אחר?

אתם יודעים מתי אתם נמצאים על הנתיב הנכון. הדלתות נפתחות, הזדמנויות צצות, אנשים חדשים מופיעים והעיקר אתם מרגישים טוב בכל הסיפור הזה. לעומת זאת, כאשר אתם לא נמצאים במסלול, ההרגשה היא תקועה, התפקוד יורד יחד עם מצב הרוח, יש תסכול והקושי כבר לא מאתגר. אין תשובות קלות. ואין דרך ללא מכשולים. אולם המשימה שלכם היא להחליט האם משמעות המכשולים היא בבחינת מחודשת של הנתיב המקצועי, או אולי אתם לגמרי על המסלול הנכון, אבל הוא דורש מכם לפתח כישורים, התמדה, סבלנות שכבר לא מצויים באמתחתכם. כדי לדעת מתי להמשיך ולדחוף קדימה ומתי למצוא כיוון פעולה אחר, דרושים ניסיון ומודעות עצמית. על אלו מנסה לתת מענה תהליך אימון קריירה.

 

איך מתחילים אימון קריירה? מלאו את השאלון בלחיצה כאן 

ליווי אישי להצלחה בקריירה

מהו אימון אישי לקריירה?

אימון אישי לקריירה זהו תהליך שמאפשר לעשות שינוי בתוך העיסוק עצמו, או לבחירה במסלול מקצועי אחר שמתאים יותר ולמעשה לשנות קריירה. האימון יוצא מנקודת הנחה שמסלול קריירה הוא יותר מאשר תחום עיסוק ופרנסה בו אנו נבחנים על יכולות וכישורים. בעבודה אנו מבלים חלק משמעותי מחיינו ולכן העבודה הרצויה היא מקום להתפתח ולתרום, מקום המאפשר ביטוי ליכולות הגלומות ולהגשמה עצמית. מקום העבודה או מסלול הקריירה שאותו תבחרו לעצמכם צריך להיות מתאים לצרכים האישיים ולסביבה התרבותית חברתית איתה תרצו לבוא במגע.

כיצד מכוון אימון קריירה למסלול המקצועי המתאים ביותר?

אימון קריירה לא מכוון למסלול מקצועי. אימון לקריירה מאפשר לך לבנות מפה, אסטרטגיה, תמונת חיים רצויה. הוא עושה זאת ע”י שילוב בין הכישורים, היכולות והתכונות עם הצרכים, הרצונות ותפיסת החיים הרצויה לך. האימון האישי עונה על השאלה איזו קריירה תהיה הטובה ביותר עבורך ויכול להוות מסגרת תמיכה מצוינת להשגת מטרות מרכזיות בקריירה שלך.

אימון אישי לקריירה מוציא לאור את:

  • הרצונות, הצרכים והחלומות שלך
  • הכישורים והשאיפות שלך
  • הפחדים והחסמים שעוצרים אותך

אימון קריירה מתאים כאשר רוצים:

  • לתכנן חזון קריירה אישי ולהשתחרר מתקיעות בקריירה
  • להשיג יעדים בקריירה: שינוי תפקיד, מטרות חדשות, כיוון קריירה חדש וכדו’
  • לשנות קריירה וכיוון מקצועי, להגשים חלום ישן, לעבוד במה שאוהבים, להרחיב את התחביב למקצוע
  • להתמודד עם שינויי תפקיד לא צפויים, קידום, פרישה מוקדמת, רצון לשינוי עבודה או מסלול לאחר לידה, לאחר לימודים, או בכל צומת מרכזית אחרת

צומת דרכים בהחלטה על שינוי קריירה

איך מתחילים אימון קריירה? לאחר מילוי השאלון כאן נחזור אליך לפרטים וקביעת פגישה ראשונה. 

מיציתי את עצמי. אני רוצה לשנות קריירה. איך אימון יכול לעזור לי?

האימון והייעוץ לקריירה יאפשר לך לעצור ולחשוב בנחת, ללא שיפוט ועם רוח גבית והכוונה מקצועית לגילוי כישורים ויכולותייך. המאמנת האישית היא עין מקצועית נוספת שמתבוננת ומכוונת, מאפשרת חופש ממעצורים פנימיים, גילוי חוזקות ותמיכה ברגעים קשים, עזרה בתיכנון ובהגדרת מטרות חדשות, הוצאת חלומות מהבוידם. מספיק, לא?

 

לקוחות שעברו אימון קריירה ממליצים

שינוי קריירה

אימון לקריירה יאפשר לך להבין את מקור ההתלבטות לשינוי קריירה. האם עוד לא החלטת על עיסוק? אולי אתה מתלבט בין כמה אפשרויות? האם אתה רוצה לימודים לשם עבודה ומקצוע חדש? באימון אישי גוזרים את התשובות למסלול הלימודים הרצוי (אם בכלל) לאחר בירור של מסלול הקריירה הרצוי. לאחר שמוגדר כיוון תעסוקה עוברים לשלב הגדרת המטרות ובחירת מסלול לימודים בהתאם לצורך.

 

יש לי הרבה תובנות ובכל זאת אין החלטות…

 

יש מקרים שלאחר חקירה עצמית אדם לא מצליח לקבל החלטה. לא לכולם מתאים תכנון טוב. תכנון קריירה דורש לדייק בתשובות ל”מה אני רוצה” ו”איזו עבודה הכי מתאימה לי” ויש אנשים שלמרות כל הבירורים העצמיים מרגישים שההחלטה תהיה מאולצת עבורם. אז איך ממשיכים מכאן?

  • חשוב לא להיכנס ללחץ ולא לשפוט את עצמכם בחומרה. תהליך הבירור העצמי לשינוי קריירה עושה את שלו ולעיתים דרוש זמן לעכל את הדברים לפני שנכנסים ל”סיבוב הבא” של הביצוע. את השלב הראשוני עברתם וכמעט בטוח שברור לכם כעת יותר על המקום שבו תרצו להיות בקריירה שלכם.
  • תנו יד למזל. בד”כ אחרי אימון אישי אתם יודעים מה חשוב לכם. היו ערניים לסביבה, פתוחים להצעות והזדמנויות. ידעו את הסביבה שלכם שאתם מחפשים עיסוק מלהיב, שוטטו באינטרנט, קראו בעיתונים, דברו עם אנשים שלעולם לא דיברתם איתם ותווכחו שזה יגיע.

איך מתחילים אימון קריירה? לאחר מילוי השאלון כאן נחזור אליך לפרטים וקביעת פגישה ראשונה. 

 

קרא עוד: