fbpx

משברים בזוגיות

משבר בזוגיות הוא חלק בלתי נפרד מחיים זוגיים תקינים. משבר יכול להיגרם מאלף ואחת סיבות ביניהם בעיות חוסר אמון, חוסר הקשבה, שקרים והסתרות, מחלות, התמכרות אובדן ואף בעקבות אירועים משמחים כמו ילד חדש או מעבר בית. כאשר הזוגיות במשבר הרגשות מטלטלים ומתעצמים. המחשבות מתערבבות ויכולת ההנהגה לעתים משתתקת. יש מה לעשות. 

זוגיות במשבר – בעיה שלך, שלה או של שניכם?

אין דבר טבעי יותר מלחפש מי אשם בעת משבר, והתשובה היא שאין אשמים והאחריות חלה על שניכם. גם אם אחד בגד או פרץ, לצד השני יש חלק בעניין. הגורמים למשבר בזוגיות קשורים להיסטוריה של כל אחד מכם. חלקם לקשר הזוגי עצמו. ייעוץ זוגי עוזר לזהות מה קשור למה ומאפשר בהירות, לקיחת אחריות על המשבר הזוגי וארגון חוזה זוגי מחדש.

צפו בהדרכה קצרה בנושא זוגיות במשבר:

קורס תקשורת זוגית אונליין

רוצים לפתור את הבעיות שלכם בתקשורת זוגית בעצמכם?  לחצו לקורס תקשורת זוגית אונליין 

זוגיות במשבר – האם זה סוף הדרך או שאפשר לתקן?

תמיד אפשר לתקן. משברים בזוגיות לא קורים סתם. אפשר לראות במשבר הזדמנות לחזק את הקשר יותר ממה שהיה בעבר. תלוי בכם.

בתהליך זוגי תוכלו להפסיק להאשים אחד את השני. תיקחו אחריות ותוכלו לשפר בעצמכם את מה שמפריע לכם. בנוסף, תלמדו כלים להתמודדות יעילה ונכונה יותר עם המשבר, מבלי להוסיף ולפגוע בקשר. זוגות שצומחים משבר זוגי, מגלים כוחות חדשים בעצמם ובזוגיות. 

אם הזוגיות והבית חשובים לכם, אל תוותרו בקלות.  גם אם אחד מבני הזוג מתנגד או לא מסוגל, אפשר להתחיל בתהליך לחוד ואח”כ בן הזוג השני יצטרף לעבודה.

במקום להרים ידיים, פנו לייעוץ זוגי ותנו לעצמכם הזדמנות לשינוי.זוגיות במשבר לפני אימון זוגי

בגידה – משבר אמון בזוגיות – האם ניתן להתגבר על זה?

בגידה בזוגיות היא אחד האתגרים הקשים והכואבים ביותר שזוג יכול להתמודד איתם. היא מהווה משבר אמון, שיכול להוביל לכאב, זעם, אכזבה וחוסר אמון. עם זאת, במקרים רבים, זוגות מצליחים להתגבר על המשבר הזה, לבנות מחדש את האמון ולצמוח מהחוויה הקשה.

כשיושבים איתי זוגות אני שואלת, האם אתם מוכנים לסלוח. לקבל אחריות על החלק שלהם במשבר האמון הזוגי ולהתקדם קדימה. אם התשובה היא כן, הדרך פתוחה.

 

משברים בזוגיות

התמודדות עם משבר בזוגיות עם אלינור גורנשטיין

התמודדות עם משבר בזוגיות נחשבת לאחת המשימות המורכבות והאתגריות ביותר שזוג יכול לעבור. עם זאת, במקום לראות במשבר רק מכשול, אפשר גם לחוות אותו כמצע לצמיחה משותפת ולחיזוק הקשר הזוגי. כי בכל משבר טמונה הזדמנות להתפתח יחד. 

 

ניתוק מעגל האשמה

התמודדות מוצלחת עם משבר בזוגיות מתחילה בקטיעת מעגל האשמה וביצירת דיאלוג פורה ומכבד. במהלך הפגישות, תתבקשו לקיים שיח כנה ומכבד שבו כל אחד מרגיש נענה ומובן. תוכלו לחלוק בחופשיות את רגשותיכם ומחשבותיכם, בלי פחד מביקורת או דחייה.

 

פיתוח תובנות משותפות וקביעת מטרות

לאחר מכן, מתמקדים בניתוח מעמיק של הגורמים שהובילו למשבר. המטרה לפתח תובנות משותפות ולקבוע מטרות זוגיות משותפות. העשרת דרכי התקשורת תוך חיזוק הכבוד ההדדי והתמיכה האקטיבית והחיובית בין בני הזוג.

 

שיתוף פעולה זוגי והתחייבות משותפת

כוחו של התהליך נעוץ בהתמדה ובעבודה המשותפת שלכם כזוג. קיימת התחייבות משותפת לשיפור ולצמיחה, הכוללת תהליכים של סליחה וקבלה הדדית. כדי להתגבר על המשבר, חיוני ששני בני הזוג יסלחו זה לזה ויקבלו אחד את השני באמת ובתמים, כולל כל הטעויות והפגמים.

התהליך מתחיל בפגישה זוגית. לאחר מכן פגישה אישית עם כל אחד מבני הזוג. במהלכה נכיר ונבין את הקשיים ואת נקודת המבט שלכם. לאחר מכן, תתקיימנה פגישות זוגיות לפי תכנית עבודה. 

 

  • לזהות את הגורמים למשבר שלכם ולהוקיע אותם
  • לפתח תקשורת יעילה פתוחה מכבדת וטובה
  • לפתור קונפליקטים בצורה בריאה מבלי לפגוע זה בזה.
  • לבנות אמון מחדש למרות המשבר
  • לחזק את הקשר
  • להיות מגדלור ודוגמה לילדים ולסביבה שלכם

לפגישה ראשונה מלאו שאלון כאן