fbpx

משבר גיל 30

משבר גיל 30
5 (100%) 1 vote

פעם החיים היו פשוטים במובן הבא: תוחלת חיים קצרה שהייתה מלווה בזוגיות אחת וקריירה אחת. יחד עם היתרונות של התארכות תוחלת חיים נראה שקצת הסתבכנו וכך נולד לו משבר גיל 40. את המשבר הזה חוו לאחר שמחצית הדרך הטובה והבריאה הייתה מאחורינו. שאלות כמו: מה משמעות החיים שלי? לאן אני רץ ומה שווה לי המירוץ הזה? הובילו רבים וטובים לתפניות חדות בתחומי הקריירה והזויות.

יחד עם השיפור בתוחלת החיים השתפרה גם איכות החיים. יתרה מזאת, הרצון להגשמה עצמית שפעם נתפס כפנטזיה הפך להיות משהו שאליו מותר ואף חייב לשאוף. "אם אתה מתכוונן להיות פחות ממה שאתה מסוגל להיות, סביר להניח שתהיה אומלל כל חייך." אברהם מאסלו.

הדבר הוביל למשבר חדש – משבר גיל 30

מיסוד הזוגיות הפכה להיות מאוחרת בהרבה ולזה מתלוות הרבה "בלבלה".

כל כמה שנים מחליפים מקום עבודה ולזה מתלווה תחרותיות, לחץ, שחיקה וחרדה.

משבר גיל 40 אצל גברים ונשים

 

הצורך לברר אם אני נמצא על המסלול הנכון צועק מבפנים.

בתחום הזוגי אלה הנמצאים במשבר גיל 30 מתחלקים בין:

א) מחפשי זוגיות – שרוצה זוגיות ולא מוצא, ולמי שנמצא בזוגיות ומרגיש לבד

ב) זוגות צעירים שכבר חווים את המשברים הראשונים, המזהים בעיות בתקשורת זוגית, לרבות אלה שנמצאים לפני ההחלטה הגורלית להתחתן

אנשים שמגיעים אליי מחפשים להתאהב, ליצור זוגיות ולהקים בית. למרות שהם מחזיקים במשרות טובות, נעימי הליכות, אנשי שיחה ונראים נהדר – הקשרים הזוגיים לא מתקדמים לשם.  לפעמים כי מבזבזים את הזמן והאנרגיות ביחסים זוגיים לא מתאימים, או מתאהבים באנשים הלא נכונים או בפנטזיות.

בקריירה אלה הנמצאים במשבר גיל 30 מתחלקים בין:

א) אלה שעובדים במקום עבודה כבר זמן מה ומרגישים תקועים. ליבם זועק בדרך כלל לעיסוק אחר

ב) אלה שעובדים בעבודה אינטנסיבית כמו סטארטאפים או הייטק ומרגישים שחוקים ועייפים

 

משבר יכול לגרום לך להישבר או לחשב מסלול מחדש, להתעצם ולנווט בצורה שקולה. זה תלוי רק בך!

אם נמאס לך מהמצב בו אתה נמצא, נמאס לך להתמהמה ולדחות את הדברים החשובים באמת, אם אתה מוכן לפעול כדי להבין מה הצעד הבא שלך וגם לבצע אותו – צור/צרי קשר. הנחיתי וליוויתי רבים במשברים בדרכם לחיים מלאים ומאושרים. אשמח ללוות אותך אל החופש לבחור בדרך שלך!

אני מאמין שלי

אני מאמינה שחיבור (כימיה) בינאישי הוא אחד המפתחות להצלחה בתהליך . זהו תהליך של התחייבות משותפת. לכן, שווה לנסות מספר בעלי מקצוע ולראות למי אתם מתחברים ואף מקבלים ממנו השראה.

אם גם אתם מרגישים כך וזקוקים למישהו שיעזור לדייק את הרצונות שלך, להחזיר את האמונה בעצמך, הביטחון העצמי, המוטיבציה והתעוזה הפנימית לפעול – הגעת למקום הנכון. ליצירת קשר לחצ/י כאן

אם אתם מחפשים תרגילים להעצמה אישית או לעבור תהליך העצמה עצמית – בשיטת עשה זאת בעצמך – בקרו ב-DIY. כאן אני יוצרת חומרים, תרגילים, קורסים וסדנאות שניתן לתרגל באופן עצמאי מנייד או ממחשב שולחני ומכל מקום בעולם. אני מוסיפה תוכן כל הזמן. חלק מהתוכן כבר נכתב אך נמצא עדיין ב"מגירה". במידה ולא מצאת מה שחיפשת – נא צרו קשר וספרו מה תרצו לקבל לטובת תרגול עצמי.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *