fbpx

טיפול והתמודדות עם משברים

טיפול והתמודדות עם משברים
5 (100%) 1 vote

טיפול בדיכאון

כל אחד חווה משברים במהלך חייו. משברים מגיעים על רקעים שונים – משבר בנישואים או משבר בזוגיות, משבר אהבה, משבר בעקבות אובדן של אדם קרוב, משברי קריירה, יחסים, מימוש עצמי ומה לא.

כאשר מאבדים אדם יקר, הורה, קרוב משפחה או חבר, האבל מעלה איתו תחושות קשות ושאלות שאי אפשר להתעלם מהן.
משבר בחיי הנישואים, משבר בזוגיות ובפרט סביב גירושין מפיל לעתים קרובות לרגשות אשם, עצבנות, דיכאון וחרדה. משבר קריירה גם הוא מלווה בחרדה, פחד מאבדן ביטחון. תוך כדי מרוץ החיים עולים תהיות על אורח החיים, על מצב הזוגיות והשאיפות בקריירה. יכולות להתעורר פנטזיות רחוקות, קונפליקטים רדומים.

פעמים תחושת בדידות עמוקה שתופסת את הבטן מלווה את האדם במשבר.

כששם שאנחנו זקוקים לביטחון אנחנו זקוקים גם למשברים כדי לגדול, לצמוח ולהתעצם. השאלה היא כיצד אדם מרגיש במהלך המשבר, מה פרק הזמן המשברי ואיך הוא יוצא לאחריו. כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שצלל למשבר ועדיין תקוע מתחת למים ואחרים שהפכו משבר להזדמנות חייהם. אחד המשברים המפורסים והמדוברים הוא משבר אמצע החיים.

משבר הוא שבר אישי. יש תחושה שמשהו נשבר בך ושואב אותך והחיים נהיים קשים מנשוא נוכח המשבר.
לעתים, בזמנים של משברים קשה לנו לגייס את הכוחות ולהסתגל למצב החדש.

"בטח בעצמך. ברא לעצמך חיים שתהיה מאושר לחיות כל חייך. חיה את חייך במלואם על ידי שתהפוך את הניצוצות הפנימיים, הזעירים, של האפשרות ללהבות של הישג." (פוסטר ק' מקלילן)

 

 

דברים שאנשים מרגישים/אומרים בזמן משבר:

  • איך אני יוצא מהפלונטר?
  • אני חולה יותר מידי בזמן האחרון
  • אני לא יודע מה אני רוצה מעצמי
  • לא בא לי לצאת מהמיטה..
  • הכל נראה משעמם וחסר טעם…
  • החולשות שלי מנהלות אותי
  • אני רוצה להפוך את המשבר הזה להזדמנות
  • אני בדיכאון או בדאון
  • אני בחרדה
 

 טיפול במשברים והתמודדות עם משבר

ראשית כל, זהו טיפול קצר מועד או תהליך קצר מועד. המטרה היא להתייחס למשבר, לתתלו את המקום הראוי ולהבין מה הוא מסמן וכיצד לצמוח ממנו. במצבי משבר אדם רוצה להגיע אל המאגרים הפנימיים שלו על מנת למצוא אנרגיה להמשיך קדימה. אך לא תמיד הוא מצליח לעשות זאת לבד. מטרת התהליך לעזור לאדם למצוא את הכוח שלו, לאמן את "כושר ההסתגלות" ולפתח יכולת עמידות. נדבר על מצבים שלא ניתנים לשינוי, אליהם נקלעים ואיך מתמודדים איתם. נבין מהן התוצאות של המצב החדש וכיצד להתכונן למצב החדש. התהליך בזמן משבר מאפשר חקירה וחוויה של התחושות והתפיסות סביב הארוע המשברי, אך יותר מכך הוא תהליך מכוון מטרה לחזרה לחיים טובים, מספקים ובריאים, וכמובן, התמודדות עם משבר. התהליך מגובה במשימות שאותן צריך לבצע בין פגישה לפגישה.

 

פתרון למשבר

משבר יכול לגרום לנו להישבר או להתחזק, תלוי לאן ניקח אותו. אם ברצונך להבין מה מסמן המשבר וכיצד לצמוח ממנו – צור/י קשר עכשיו!

יש לי ניסיון מוכח בליווי אנשים במצבי משבר. השיטה שלי "סדר פנימי חדש" היא רב תחומית (הוליסטית) ומשלבת פסיכולוגיה חיובית, קואצ'ינג (אימון אישי), הנחיית קבוצות וטיפול גוף נפש.

 

קראו עוד:

זוגיות במשבר

אימון קריירה

אימון להעצמה אישית

אימון אישי לתקשורת זוגית

אימון אישי באינטרנט

קואצינג (Coaching)

חשיבה חיובית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *