fbpx

העצמה אישית

העצמה אישית
4.8 (96.82%) 44 votes

"אם אתה מתכוונן להיות פחות ממה שאתה מסוגל להיות, סביר להניח שתהיה אומלל כל חייך." אברהם מאסלו.

העצמה אישית עוסקת במימוש ובהרגשת סיפוק בחיים. חינוך, קשיים ואתגרים אישיים, חברתיים, בריאותיים, תעסוקתיים מגבילים לעתים את יכולתנו למימוש עצמי. במסגרת תהליך להעצמה אישית  – הכוונה וכלים הניתנים על ידי איש מקצוע יכולים לשפר את יכולתו של אדם לקחת אחריות על חייו, ולעשות את הבחירות הנכונות לו, תוך חיזוק האמונה והביטחון העצמי שלו והפחתת התלות שלו באנשים אחרים.

אם אתם מתעניינים בסדנאות העצמה אישית לחצו כאן

ראו סרטון קצר "העצמה אישית – איך אני צומחת אם אני בדאון" שהקלטתי בעקבות פגישה עם לקוחה שעברה טלטלות במהלך תהליך להעצמה אישית: 

תהליך של העצמה אישית רלוונטי עבורך אם המחשבות/התחושות הבאות מוכרות לך:

 • יש לי הכל בחיים, אבל בכל זאת אני לא מרגיש/ה סיפוק ומימוש עצמי
 • אני לא מרוצה מהזוגיות
 • אני מרגיש/ה תקוע/ה והתקיעות הזאת מוכרת לי מהעבר
 • יש לי בעיות בתקשורת בינאישית
 • דימוי עצמי שלי נמוך זה זמן רב
 • ברור לי מה לא בסדר אבל אני לא עושה שום דבר כדי להתקדם
 • אני רוצה להרגיש טוב עם איך שאני ולהאמין בעצמי
 • אני רוצה להרגיש שלווה, סיפוק ואושר בחיים ומוכן להתאמץ ולשנות את ההתנהלות שלי
 • נמאס לי מההתפרצויות הרגשיות שלי. אני רוצה להתנהג אחרת במערכות יחסים בחיי

העצמה אישית

למי מתאים אימון להעצמה אישית איתי?

"אתה לא יכול ללמד אדם שום דבר. אתה רק יכול לעזור לו למצוא את זה בתוך עצמו" גלילאו

אימון להעצמה אישית איתי מתאים לאנשים בריאים המעוניינים לשפר את להחזיר את האמונה והניצוץ לחיים שלהם. הדרכת העצמה אישית במקרים אלו תתמקד במיומנויות קבלת החלטות, תרגילים להעצמה אישית, זיהוי חוזקות וחולשות, גיוס משאבים פנימיים, חיזוק האמונה ביכולות האישיות, שבירת תבניות מגבילות אישיות וכדו'.

העצמה עצמית

אם אתם מחפשים תרגילים להעצמה אישית או לעבור תהליך העצמה עצמית – בשיטת עשה זאת בעצמך – בקרו ב-DIY. כאן אני יוצרת חומרים, תרגילים, קורסים וסדנאות שניתן לתרגל באופן עצמאי מנייד או ממחשב שולחני ומכל מקום בעולם. אני מוסיפה תוכן כל הזמן ורובו כבר נכתב ונמצא עדיין ב"מגירה". במידה ולא מצאת מה שחיפשת – נא צרו קשר וספרו מה תרצו לקבל לטובת העצמה עצמית.

העצמה אישית מאפשרת תחושת מיטביות

קרא עוד

אימון להעצמה אישית מתאים לאנשים שמתפקדים ורוצים לשפר את איכות חייהם. הוא אינו מחליף טיפול פסיכולוגי, ולעיתים, מתנהל כמשלים לטיפול פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי. בעוד התהליך הפסיכולוגי מסייע רבות להעלאת המודעות העצמית, האימון עוזר למתאמן להוציא מן הכוח אל הפועל את תובנותיו לגבי עצמו, ולהשתמש בכלים העומדים לרשותו כדי להשיג פריצת דרך, תחושה של מימוש עצמי, העצמה ומיטביות.

אם פחד, חרדה, בושה, כעס או תחושות מורידות אחרות מלוות אותך – העצמה אישית הנה תהליך מתאים בשבילך.

 

סגור

אימון להעצמה אישית מקדם תחושת מסוגלות וחופש

ע"י הרחבת הדימוי שלך, אתה מרחיב את גבולות הכישורים והמסוגלויות שלך." מקסוול מאלטס.

קרא עוד

אימון להעצמה אישית מטפח את תפיסת המסוגלות העצמית בכך שהוא מעצים את אמונתו של האדם ביכולתו להגיע לשליטה על אירועים שמשפיעים על חייו כמו ביכולת לגיוס מוטיבציה, משאבים ועשיית פעולות הנדרשות על מנת להצליח בביצוע המשימות.

לאדם יש צורך לממש את חופש הבחירה והאחריות על חייו. בשלב הראשון באימון אישי להעצמה מתמקדים במסע הכרות עם ערכי המתאמן. לאחר מכן, מבינים את מידת ההשקעה בתחומי החיים השונים, (כגון: בריאות, יחסים, קריירה, התפתחות אישית, משפחה, ניהול פיננסי וכו'). אוספים את כל הכישורים, המיומנויות וההתנסויות של המתאמן המשמשים לבניית הייעוד והחזון האישי.

בונים את החזון האישי המתאים ביותר לערכים, לאהבות, לאושר, לכישורים וליכולות שלך. חזון זה שהתגבש תוך כדי התהליך הפנימי עונה למעשה על הצורך הבסיסי של המתאמן לאוטונומיה. מי שמממש את חזונו חש חוויה עמוקה של הגשמה עצמית המלווה בתחושת שלמות והרמוניה פנימית.

בנוסף לכך,  מושם דגש רב על התמודדות עם חסמים מעכבים  כגון: פחד מכישלון, פחד להיראות רע, פחד מהצלחה, דפוסים מכשילים, סיפוק צרכים מיידי, ריצוי ועוד.

באמצעות שאלות המעבירות את מוקד השליטה אלייך בוחנים את תפיסת המסוגלות העצמית  ומציעים דרכים חדשות לפעולה שלא ננקטו עד כה. יוצרים "מפת תוצאות" הכוללת הנחיות מעשיות להשגת תוצאות טובות יותר ותומכים בה במעגל התנסויות המסייעות לך להוציא את מטרותיך לפועל.

 

סגור

העצמה אישית מסייעת לפתח יכולת פרואקטיבית

קרא עוד

סטיבן קובי, מגדיר בספרו "שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" את המושג פרואקטיביות. הוא מתייחס לכך שכבני אדם אנו אחראים לחיינו ושהתנהגותנו היא פועל יוצא של החלטותינו ולא של התנאים שבהם אנו נתונים. בכך הוא מסכים עם העיקרון היסודי שגילה ויקטור פראנקל לגבי טבע האדם והוא, שבין הגירוי לתגובה יש לנו את החופש לבחור.

 

סגור

"התרחק מאנשים המזלזלים באמביציות שלך. אנשים קטנים נוהגים לעשות זאת. אנשים גדולים באמת גורמים לך להרגיש שגם אתה יכול להיות גדול כמוהם". מארק טווין

העצמה אישית בפסיכולוגיה

קרא עוד

"כל פריצת דרך אישית מתחילה בשינוי אמונות." אנטוני רובינס

הרעיון של העצמה אישית נעוץ בחיבור למקום הטבעי בתוכנו בו אנו מרגישים בטוחים ומאירים. בפסיכולוגיה מדברים על ארבעה מרכיבים להעצמה אישית:

 1. תחושת משמעות(Meaning): הערך שאנו מייחסים למה שאנחנו עושים.
 2. אוטונומיה(Self-determination): תחושת החופש הפנימי ליזום.
 3. השפעה(Impact): המידה שבה אנחנו משפיעים על התוצאות בחיינו.
 4. מסוגלות(Competence): האמונה שלנו ביכולת של עצמנו.

העצמה אישית אינה מהווה תחליף לטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי. בעת משבר ממושך מוטב לפנות לפסיכולוג או פסיכיאטר לקבלת חוות דעת.

 

סגור

הריון לידה ואחרי

העצמה נשית

אימון אישי

סגור לתגובות.