fbpx

העצמה אישית

4.8/5 - (44 votes)

“אם אתה מתכוונן להיות פחות ממה שאתה מסוגל להיות, סביר להניח שתהיה אומלל כל חייך.” מאסלו.

במסגרת תהליך להעצמה אישית תקבלו כלים מוכחים לשפר את חייכם ולצאת שלמים ממשבר. תחזקו את האמונה והביטחון העצמי ותפחיתו את התלות שלכם באחרים. 

 

צפו בסרטון “העצמה אישית – איך אני צומחת אם אני בדאון” שהקלטתי בעקבות פגישה עם לקוחה שעברה טלטלות במהלך תהליך להעצמה אישית: 

תהליך העצמה אישית רלוונטי אם המחשבות והתחושות הבאות מוכרות לך:

  • יש לי הכל בחיים, אבל בכל זאת אני לא מרגיש/ה סיפוק ומימוש עצמי
  • אני לא מרוצה מהזוגיות
  • אני מרגיש/ה תקוע/ה והתקיעות הזאת מוכרת לי מהעבר
  • יש לי בעיות בתקשורת בינאישית
  • דימוי עצמי שלי נמוך זה זמן רב
  • ברור לי מה לא בסדר אבל אני לא עושה שום דבר כדי להתקדם
  • אני רוצה להרגיש טוב עם איך שאני ולהאמין בעצמי
  • אני רוצה להרגיש שלווה, סיפוק ואושר בחיים ומוכן להתאמץ ולשנות את ההתנהלות שלי
  • נמאס לי מההתפרצויות הרגשיות שלי. אני רוצה להתנהג אחרת במערכות יחסים בחיי

העצמה אישית

למי מתאים אימון להעצמה אישית איתי?

“אתה לא יכול ללמד אדם שום דבר. אתה רק יכול לעזור לו למצוא את זה בתוך עצמו” גלילאו

 

חינוך, קשיים, אתגרים אישיים, חברתיים, בריאותיים ותעסוקתיים יכולים להגביל את המימוש העצמי. אימון להעצמה אישית מתאים לאנשים המעוניינים לשפר את להחזיר את האמונה והניצוץ לחייהם. הדרכת העצמה אישית במקרים אלו תתמקד במיומנויות קבלת החלטות, תרגילים להעצמה אישית, זיהוי חוזקות וחולשות, גיוס משאבים פנימיים, חיזוק אמונה ביכולות אישיות, שבירת תבניות מגבילות אישיות ועוד.

לפגישה ראשונה איתי יש למלא שאלון כאן

להרצאות וסדנאות העצמה אישית לארגון שלכם לחצו כאן

 

העצמה עצמית

אם אתם מחפשים תרגילי העצמה או תהליך העצמה עצמית בשיטת עשה זאת בעצמך – בקרו בחנות. תמצאו קורסים להעצמה אישית שניתן לתרגל מכל נייד או מחשב. במידה ולא מצאתם מה שחיפשתם, כתבו לי אימייל וספרו מה תרצו לקבל לטובת העצמה עצמית.

 

העצמה אישית מאפשרת הטבה

אימון להעצמה אישית מתאים לאנשים שמתפקדים ורוצים לשפר את איכות חייהם. הוא אינו מחליף טיפול פסיכולוגי, ולעיתים, מתנהל כמשלים לטיפול פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי. בעוד התהליך הפסיכולוגי מסייע להעלאת המודעות העצמית, האימון עוזר למתאמן להוציא מן הכוח אל הפועל את תובנותיו לגבי עצמו. להשתמש בכלים העומדים לרשותו כדי להשיג פריצת דרך. אם פחד, חרדה, בושה, כעס או תחושות מורידות אחרות מלוות אותך אימון להעצמה יכול להתאים לך.

 

אימון להעצמה אישית מקדם תחושת מסוגלות וחופש

ע”י הרחבת הדימוי שלך, אתה מרחיב את גבולות הכישורים והמסוגלויות שלך.” מקסוול מאלטס.

אימון להעצמה אישית מטפח תפיסת המסוגלות. הוא מעצים את אמונתו של אדם ביכולתו להגיע לשליטה על אירועים שמשפיעים על חייו: ביכולת לגיוס מוטיבציה, משאבים וביצוע פעולות נדרשות.

לאדם יש צורך לממש את חופש הבחירה והאחריות על חייו. בשלב הראשון באימון אישי להעצמה מתמקדים במסע הכרות עם ערכי המתאמן. לאחר מכן, מבינים את מידת ההשקעה בתחומי החיים השונים, (כגון: בריאות, יחסים, קריירה, התפתחות אישית, משפחה, ניהול פיננסי וכו’). אוספים את הכישורים, המיומנויות וההתנסויות של המתאמן המשמשים לבניית הייעוד והחזון האישי.

בונים את החזון האישי המתאים ביותר: לערכים, לאהבות, לאושר, לכישורים וליכולות שלך. חזון זה שהתגבש תוך כדי תהליך פנימי עונה למעשה על הצורך הבסיסי של המתאמן לאוטונומיה. מי שמממש את חזונו חש חוויה עמוקה של הגשמה עצמית. תחושת הרמוניה פנימית.

בנוסף, מושם דגש רב על התמודדות עם חסמים מעכבים  כגון: פחד מכישלון, פחד להיראות רע, פחד מהצלחה, דפוסים מכשילים, סיפוק צרכים מיידי, ריצוי ועוד.

באמצעות שאלות המעבירות את מוקד השליטה אליך אנו בוחנים את תפיסת המסוגלות העצמית. ומציעים דרכים חדשות לפעולה שלא ננקטו עד כה. יוצרים “מפת תוצאות” הכוללת הנחיות מעשיות להשגת תוצאות טובות יותר ותומכים בה במעגל התנסויות המסייעות לך להוציא את מטרותיך לפועל.

 

העצמה אישית מסייעת לפתח יכולת פרואקטיבית

סטיבן קובי, מגדיר בספרו “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” את המושג פרואקטיביות. הוא מתייחס לכך שכבני אדם אנו אחראים לחיינו ושהתנהגותנו היא פועל יוצא של החלטותינו ולא של התנאים שבהם אנו נתונים. בכך הוא מסכים עם העיקרון היסודי שגילה ויקטור פראנקל לגבי טבע האדם והוא, שבין הגירוי לתגובה יש לנו את החופש לבחור.

“התרחק מאנשים המזלזלים באמביציות שלך. אנשים קטנים נוהגים לעשות זאת. אנשים גדולים באמת גורמים לך להרגיש שגם אתה יכול להיות גדול כמוהם”. מארק טווין

 

העצמה אישית בפסיכולוגיה

התפתחות אישית היא מסע מתמשך של למידה, גילוי עצמי ושיפור. תהליך זה נתמך בארבעה מרכיבים עיקריים שמהווים את היסודות להעצמה אמיתית.

תחושת משמעות (Meaning)

ההבנה כי פעולותינו והחלטותינו נשענות על ערכים עמוקים ואישיים מובילה אותנו לחיות חיים מלאי משמעות. כאשר אנו מזהים את התרומה והטבע הייחודי שלנו לעולם, אנו מגלים את המניע לקום בבוקר ולהתמיד במסע שלנו.

אוטונומיה (Self-determination)

היכולת לקבוע את מסלול חיינו. להיות מאסטרים על גורלנו, מעניקה לנו חופש. האוטונומיה משקפת את היכולת לבחור באופן עצמאי ולנהל את חיינו על פי הערכים והשאיפות שלנו.

השפעה (Impact)

היכולת להשפיע על הסביבה ועל אנשים אחרים מחזקת את התחושה שאנו חלק ממשהו גדול מעצמנו. ההבנה שאנו יכולים להביא לשינוי חיובי מוסיפה לנו כוח ומוטיבציה להמשיך ולהתפתח.

מסוגלות (Competence)

האמונה ביכולות שלנו להשיג מטרות ולהתמודד עם אתגרים מובילה לשיפור הביטחון העצמי והערכה עצמית. כאשר אנו מבינים שאנו מסוגלים, אנו נעשים יותר פתוחים להזדמנויות ופחות מושפעים מפחד הכישלון.

“כל פריצת דרך אישית מתחילה בשינוי אמונות.” אנטוני רובינס

אימון אישי

סגור לתגובות.