fbpx

הגשמה עצמית

5/5 - (24 votes)

“אני מעדיף ללכת בדרכי ולטעות, מאשר להיות צודק בדרכו של אחר.” יבגני זמיאטין

הגשמה עצמית

כשאני מדברת על הגשמה עצמית אינני מדברת על חיפוש אחר עונג ושחרור מכל עול ואחריות. אינני מדברת על עידוד עצמי והתרכזות בתאוות הגוף, או מילוי כל גחמה שברצוננו. זוהי לא הגשמה עצמית, זו הדרך הישירה לתסכול ודיכאון.
אני מדברת על בירור הרצון האמיתי הפנימי. בירור העיסוק שיביא את תרומתך לעולם. זוהי הגשמה עצמית.
 
הגשמה עצמית

הצורך בשינוי והכמיהה להגשמה עצמית

החיים לא תמיד נעימים ושלווים, כולנו נתקלים בחיינו במצבים של מתח, חוסר שקט, אי נוחות ואי שביעות רצון מעצמנו או מצורת חיינו. יחד עם זאת, תחושה מתמדת וקבועה של אי סיפוק וחוסר שביעות רצון בעבודה, בזוגיות, בהורות או בחיים בכלל מאותתת על כך שמשהו לא בסדר. אי שקט מתמיד מאותת על כך שחלק בנו אינו בא לידי ביטוי. אותו חלק קורא להגשמה עצמית. התעלמות ממנו, וחוסר הקשבה למצוקה תחליש ותדרדר את המציאות שלנו.

הגשמה עצמית דורשת דרך. מתח, סבל ומחלות הם איתותים פנימיים הנובעים מתוכנו וחשוב להקשיב להם.

 
הסבל בלעשות שוב ושוב משהו שאתה לא אוהב (כדאי לברר האם אתה מוכרח לעשות או יכול לבחור אחרת) מביא אותנו בסופו של דבר לעצבות, למחלות, לעייפות כרונית וייאוש מהחיים. מי שמבחין באותותיו של סבל כזה, בכל תחום שיהיה, מי שחש שאיבד את חדוות החיים בעשייה או בקשר עם זולתו נזקק לחפש ולברר מה לקוי, איזה חלק בו לוטה בערפל ואילו כוחות בנפשו מבקשים הגשמה. הדרך מתחילה מהפרטי, האישי שלנו. במקום הזה קשה מאוד להתקדם לבד. צריך איש מקצוע שישקף לך את עוצרי ההתפתחות האישיים שלך ויעזור לך לפרוץ אותם. 
 
“המטרה היחידה בחיים היא להיות מה שהננו, ולהיעשות למה שאנו מסוגלים להיות.” רוברט לואיס סטיבנסון
 
חלק מהארועים והטראומות שלנו הובילו אותנו לתבניות חשיבה חוסמות. אנחנו מאמינים לפחדים שלנו, לחרדות שלנו וכלואים בתוכם כמו בתוך כלא. הפסיכולוג קרל רוג’רס ראה הגשמה עצמית ככוח ביולוגי מולד המהווה את המניע המרכזי של ההתנהגות האנושית. לטענתו, כל תינוק מגיע לעולם עם דחף חזק למימוש פוטנציאל והגשמה עצמית ודחף זה עומד בבסיסינו.  לדבריו האדם, יכול לממש את עצמו רק אם הסביבה לא תפריע לו בכך. הוא מציע פיתרון להורים לתת לילדיהם אהבה ללא תנאי, והערכה חיובית ללא תנאי כבסיס להגשמה עצמית של הילדים בעתיד. (הוא מעודד גבולות על התנהגות לא הולמת אך מפריד בין תגובה על התנהגות לבן הילד). כמו אצל הילדים, גם במבוגרים, מטרת התתהליך היא לספק לאדם חוויה מתקנת של קבלה ללא תנאי אשר תאפשר לו לממש את נטייתו המולדת להגשמה עצמית.
 
אימון להגשמה עצמית

אלינור גורנשטיין מדריכה על הגשמה עצמית בשיחה אחד על אחד

 

תהליך להעצמה אישית ולהגשמה עצמית יאפשר לך: 

  • להיות כנה וללכת עם האמת הפנימית שלך
  • להעריך את עצמך
  • לאהוב את עצמך 
  • לכבד את עצמך

לאהוב את עצמי, זה לאהוב מה שיש בי ובכך להגדיל את הטוב. לאהוב את עצמי זה להרשות לעצמי לאכול טוב, לקחת פסק זמן, להתאמן, לבלות, וגם לשחרר דברים שעושים לי רע מחיי. זה כולל, מחשבות, אנשים, יחסים, מצבים וכל מה שעולה על דעתך כרגע. לאהוב את עצמי זה לקבל את הקצב הפרטי שלי. להפסיק להשוות את עצמי לאנשים אחרים, להפסיק להתייסר על “בזבוזים והשקעות” ולהתייחס לעצמי בהומור. לאהוב את עצמי זה לחיות את הרגע. כששמים לב מבינים שהעבר הוא עבר, והעתיד – תעלומה, ומה שיש כרגע – הוא הרגע.

לכבד את עצמי זה להפסיק ללחוץ על עצמי בלי הרף. להקשיב ללחץ ולבאר מה הוא אומר לי על עצמי, וכמובן, להשתנות בהתאם. לכבד את עצמי זה להבין שאני בן אנוש. מחובתי לטעות, ומחובתי לזכור שאני בן תמותה. לכבד את עצמי זה להיות צנוע ולהבין שלא תמיד אני צודק, ואפילו המומחים הגדולים ביותר טועים.

 לבירור פרטים על אימון להגשמה עצמית, פנה אלי כעת ואחזור אליך בהקדם !

 

קראו עוד על:

10 מעלות טובות לאימון אישי

אני חושב על העבר או העתיד שלי

האם אימון אישי מתאים לי?
אני רוצה להיות מאושר

 

סגור לתגובות.