fbpx

בגידות ושינויים בזוגיות בגיל 40

Rate this post

גיל 40 מהווה נקודת מפנה עבור רבים וטובים ולא בכדי משבר אמצע החיים נפוץ כל כך בכל התרבויות. עולות שאלות כמו: האם אני על המסלול הנכון? לאן אני רץ? מה שווה לי המירוץ הזה? 

המשבר מלווה פעמים רבות במשברי זוגיות קשים, בגידות, התנסויות וגם פרידות וגירושים.

למידע נוסף אפשר לצפות בסרטון

להלן סיכום הבעיות האופייניות בזוגיות סביב משבר גיל הארבעים.

 

שינויים בזוגיות בגיל 40

קרא עוד

משבר גיל מגיע ב-30, 35, 45 וגם 50 – אמצע החיים הוא מושג יחסי.

בני הזוג חשופים יותר מתמיד לפיתויים מבחוץ. העולם החיצוני נראה ורוד וכל אחד מדמיין לעצמו איזה חיים טובים יהיו לו במסגרת הרווק הפנוי. התרגשות של “התאהבות גיל 16” כה מתוקה שבקלות נסחפים להשקיע בפנטזיות חיצוניות. העיקר להתנתק מגבולות הכלא שבבית. אי אפשר לברוח מזה, כך או אחרת מחשבות כאלה מגיעות.

מתגלים פערי התעניינות בין בני הזוג. האישה מוצאת לה תחביבים חדשים, עובדת יותר, מפתחת קריירה ומתעניינת בעניינים שמחוץ לבית. הגבר רוצה אישה שתבין יותר, שתפנק אותו או לכל הפחות תתן לו לחיות בשקט ותפסיק “לבלבל לו את המוח”. הוא שואל את עצמו לאן הוא רץ וחש שזו הזדמנות עבורו לעשות שינוי בחיים.

זוגות שהביאו ילדים לעולם בגיל צעיר, מגיעים לגיל 40 עם ילדים מתבגרים כשהם עצמם חווים שינויים פיזיים ורגשיים. הילדים כבר פחות תלויים בהורים וזקוקים לזמן ולפרטיות שלהם. להורים מתפנה זמן והם לא תמיד יודעים מה לעשות עם הזמן הזה. בני זוג שלא השקיעו זמן רב באינטמיות,  בגלל ההשקעה בבית, עומדים מול חלל ריק וחדש. זוגות שהביאו ילדים בגיל מבוגר יותר יכולים להיתקף בסימפטום של מין חוסר סבלנות אל מול ילדיהם. הם חשים שהילדים גוזלים להם את הזמן והמרדף הוא על הזמן הפנוי והמנוחה שלהם.

בחלל הזוגי הכל צף. אם יש תקשורת טובה בין בני הזוג יהיה קל יותר. אם לא, מתחיל הסדק. תקשורת בינאישית ובפרט ניהול ויכוח והתמודדות עם דעה שונה שהם שגרה בחיי זוגיות אינם נלמדים כלל – לא במסגרת בית הספר ולא במסגרת לימודים אקדמיים. אומנות ניהול ויכוח ומיומנויות תקשורת הם בסיס הכרחי לעיצוב אווירה בין בני הזוג ובני הבית. ברגע שזוג לומד את המיומנויות הללו הוא הופך לצוות שמסוגל ליצור מציאות חדשה. בדיוק לשם כך מיועד הקורס הדיגיטלי שלי קורס לתקשורת זוגית. הקורס מאפשר ללמוד לדבר על הדברים גם הכואבים כך שהצד השני באמת יוכל להקשיב ולשמוע. וגם – להגיד מה שמפריע לנו.

 

סגור

בגידות – משבר גיל הארבעים

קרא עוד

משבר אמצע החיים מתאפיין בבגידות. ניהול חיים בסתר גם לפני היוודע דבר הבגידה קשים מאוד לשני בני הזוג. הסיבה לכך היא שבן הזוג הבוגד חיי בחוסר אותנטיות, מסתיר, בטוח בדרך כלל שאהבת חייו האמתית מחוץ לבית או לפחות מרגיש שמצא מישהו שמבין אותו. הדבר יוצר מתח רב ואווירה קשה בבית. כאשר הבגידה מתגלת יש בדרך כלל התפרצויות וכעס עצומים. בן הזוג הנבגד מאבד אמון וחושד בבן הזוג הבוגד בכל צעד ושעל. זו תקופה מאוד סוערת סביב משבר אמצע החיים ומלווה במתח ואווירה קשים ביותר בבית. גם הילדים סובלים מאוד בתקופה זו.

פעמים רבות הדרך היחידה היא ייעוץ זוגי. קשה מאוד לסלוח אבל אם רוצים להמשיך יחד, אם מבינים שהישועה לא תגיע מבחוץ – חייבים ללמוד מיומנויות חדשות. בכל תהליך זוגי וגם במצבי בגידה הדבר הבסיסי ביותר שנדרש הוא תקשורת. תקשורת בינאישית ובפרט ניהול ויכוח והתמודדות עם דעה שונה שהם שגרה בחיי זוגיות אינם נלמדים כלל – לא במסגרת בית הספר ולא במסגרת לימודים אקדמיים. אומנות ניהול ויכוח ומיומנויות תקשורת הם בסיס הכרחי לעיצוב אווירה בין בני הזוג ובני הבית. ברגע שזוג לומד את המיומנויות הללו הוא הופך לצוות שמסוגל ליצור מציאות חדשה. בדיוק לשם כך מיועד הקורס הדיגיטלי שלי קורס לתקשורת זוגית. הקורס מאפשר ללמוד לדבר על הדברים גם הכואבים כך שהצד השני באמת יוכל להקשיב ולשמוע. וגם – להגיד מה שמפריע לנו. 

 

סגור

 

איך להתמודד עם משבר זוגיות?

משבר יכול לגרום לך להישבר או לחשב מסלול מחדש, להתעצם ולנווט בצורה שקולה. זה תלוי רק בך!

אם נמאס לך מהמצב בו אתה נמצא, נמאס לך להתמהמה ולדחות את הדברים החשובים באמת, אם אתה מוכן לפעול כדי להבין מה הצעד הבא שלך וגם לבצע אותו – צור/צרי קשר.

בנוסף לפגישות אישיות, הרצאות וסדנאות בנושא זוגיות אני מציעה קורס אונליין לעבודה עצמית DIY – קורס תקשורת זוגית

אשמח ללוות אותך בכל דרך שתבחר/י!

סגור לתגובות.